İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Bilgisayar kamerasını bantlamak gereklimi

Bilgisayar kamerasını bantlamak gereklimi

Bilgisayar kamerasını bantlamak gereklimi

Bilgisayar kamerasını bantlamak gereklimi

Bilgisayar kamerasını bantlamak gereklimi?

İşte cevabı:Genellikle her kes yeni aldığı veya kullanmakta olduğu bilgisayarını tabi bu (notebook,netebook,ultrabook,laptop) olan cihazlarda kamera direk bilgisayarın üstünde entegre oluyor.Bu durum her kes in kafasında binlerce sorun ve sorular getiriyor.Evet gelelim gerçekten kamerayı bantlamak yani kameranın hiç bir şekilde görüntü alamaz hale gelmesini yapmak.Bu işlem ile kamera hiç bir görüntü alamaz.Kamerayı bantlamakdık diyelim ilk aklımıza birileri bizi izliyor gelecek değilmi?

Masa üstü bilgisayarlarda harici bir kamera takılacağından benim önerim sadece kamera kullanacağanız zaman takıp kullanmakta fayda vardır.

Eğer sizin bilgisayarınınzdan bir şüpheniz varya yani;her hangi bir siteden veya harici donanımdan veya indirdiğiniz bir dosyadan virüs bulaşmış olacağını düşünüyorsanız evet kameranızı uzaktan internete bağlı iken sizi veya evinizi izleye bilirler.

Ama yeni format attınız veya yeni bir bilgisayar aldınız.İşte o zaman bantlamak veya başka bir işlem yapmanıza gerek yok.Çünkü bilgisayarınızda virüs olmayacak ve hali ile sizi veya evinizi ve ailenizi izleyemeyeceklerdir.

ABD yabancı filmlerde bu işlem kolay gösterilse de bu işlem çok zor bir işlemdir.Taki bilgisayarınıza 3.bir parti yabancı program veya virüs sızana kadar tabi bu program veya virüs bu işlem için yapılmış kodlanmış olması gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap