İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Basit Alexa Rank Arttırma

Basit Alexa Rank Arttırma

Basit Alexa Rank Arttırma

Basit Alexa Rank Arttırma

İnternet siteniz hit almıyor veya tıklanma sayısı az ise yazımızda sizler için basit yöntemler ile nasıl  Alexa da rank artırabilirsiniz öğrenebilirsiniz. Detaylar yazımızda!!

Google a kayıtlı her sitenin bir Alexa rankı vardır bunun açıklaması ise kayıtlı sitenin diğer kayıtlı siteler arasında kaçıncı sırada olduğunu görürsünüz. Alexa da rank ne kadar düşük ise siteniz o kadar iyi bir yerdedir. Şuan ki google a kayıtlı site sayısı 20 milyon civarıdır ve her geçen gün artmaktadır. Alexa rankı kolay yöntemler ile öğrenebilir ve bu değeri tüm kullanıcılar görebilir her hangi bir kullanıcı adı veya şifre ile korunmaz herkese açık bir bilgidir, herkes, herkesin Alexa rankını öğrene bilir ve diğer isteler ile yarışa bilme imkanınız vardır. Peki bu Alexa rankı nasıl düşürülecek?

 

İlk başta bu bilgiler en basit yollardır ve uygulandığında emin olan kıza zamanda Alexa rankınız düşmeye başlayacaktır. Öncelik ile sitenizde özgün içerikler olmalıdır bunlar eğer haber içerikli yazı ise alıntı yapılmadan özgün ve yazılan dilde hata olmadan yazılmalıdır ki kullanıcı her hangi bir anlama güçlüğü yaşamasın. Diğer yandan video paylaşım veya anket yapan siteleriniz veya siteniz var ise daima özgün ve güncel bilgiler olmasında fayda vardır çünkü eski bilgiler index alsa bile diğer sitelerin arkasında kalacaktır.

Diğer bir basit yöntem ise alıntı yapmadan her gün içerik girmelisiniz. Fark ettiğiniz gibi hep güncel, içerik konularını işliyoruz çünkü  Alexa rankı bunlara bakmaktadır başka yollarda vardır fakat yapmak zor oluğundan genelde özel firmalar para karşılığında siteniz için SEO çalışması yapmaktadır. Sizler sadece özgün ve zamanlı içerik girerek Alexa da  rankınızı arttırmanız mümkündür.

Bu yazımızda basit yollardan her editörün uygulayama yapacağı iki adet bilgi verdik eğer bu yöntemleri uygular iseniz Alexa da rankınız artacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap