İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Bankalar Siber Saldırıya Uğradı

Bankalar Siber Saldırıya Uğradı

Bankalar Siber Saldırıya Uğradı

Bankalar Siber Saldırıya Uğradı

Akbank’ın 8 saat süreyle tüm sistemleri devre dışı kaldı. Bunun bir siber saldırı olduğu düşünülüyor. Akbank’a siber saldırı sonucu ciddi şekilde zarara uğramış ve bu süre zarfında tüm sistemleri devre dışı bırakılmıştır. Akbank müşterilerine, Direkt uygulamalarından, ATM ve Post cihazlarından hizmet veremedi. Akbank’ın ciddi şekilde maddi olarak zarar ettiği tahmin ediliyor.

 Akbank'a yapılan siber saldırı, bankalara yapılan siber saldırı

Akbank’tan İlk Açıklama Yazısı :

“Sistemlerimizde geçici olarak yaşanan yavaşlama ve kesintiler giderilmiştir. Hizmetlerimiz tüm kanallarımızda devam etmektedir. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz.”

Akbank’ın ardından Garanti Bankası da Saldırıya Uğradı. Şuan henüz detaylar kamuoyu ile paylaşılmadı.

Garanti bankasından şuan bir açıklama gelmedi fakat Garanti bankasının yaşadığı bu siber saldırının, Akbank’a siber saldırı yapan, bilgisayar korsanları tarafından yapıldığı ortaya sürülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Açıkçası bu durumların yaşanması oldkça normal. Yüzbinlerce dolarlık yazılım ve sistem kurulumlarını yapan banka gibi kritik kurumlar özellikle Türkiye’de güvenlik üzerine hiçbir girişimde bulunmuyor. Sadece bankalar değil devlet düzeyinde de durum aynı. Ülke de güvenlik uzmanlarının büyük kısmı iş bulamadığı için ve şartların yurt dışında daha iyi olmasından dolayı buradan gidiyor.

  2. Koskoca bankalar nasıl uğruyor ya

  3. el atmışken şu bizim kredi borçlarınıda bir temizleselerdi fena olmazdı hani 🙂