İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Atatürk’ün Çekmiş Olduğu Fotoğraflar

Atatürk’ün Çekmiş Olduğu Fotoğraflar

Atatürk’ün Çekmiş Olduğu Fotoğraflar

Atatürk’ün Çekmiş Olduğu Fotoğraflar


Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çekilmiş olan ve Türkiye’yi tanıtma amaçlı 1936 yılında çektiği muazzam ötesi fotoğraflar. Detaylar yazımızda!


Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Türkiye’yi diğer ülkelere tanıtmak için 1936 yılında, bazılarını bizzat kendisi çekti, bazılarını ise çektirmiştir. Yaşamı boyunca vatanı ve ülkesi için canını ve hayatını tehlikeye sokan binlerce iş,görev ve talimatlarda yer aldı. Bunların hiç biri yetmiyormuş gibi yaşamının son zamanlarında yine ülkesi ve vatanı için ülkenin çeşitli güzeliklerini fotoğrafladı. Bu işlemi yapmasının asıl sebebi, mesela kutuplar denildiğinde hiç gitmemiş bir kişi bile kutuplar hakkında bilgi sahibi ola biliyor. Bunun başlıca sebebi ise zamanında çekilmiş fotoğraflar ve verilen bilgiler. Diğer bir örnek ise Paris denildiğinde ilk eyfel kulesi ve Venedik denildiğinde ise şehrin sular ile kaplı olduğunu internet üzerinden fotoğraflar ve videolar ile göre bilirsiniz. İşte bunu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tam 80 yıl önce fark etmiş ve yapmıştır. İşte Türkiye’nin 80 yıl önceki çekilmiş çeşitli güzellikleri.

Yazımızın devamında; Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çekmiş olduğu fotoğraflar‘ı görebilir veya alabilirsiniz. ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü Özlemle anıyoruz.


Bursa’da sisli bir sabah


 


Çelikpalas’tan Bursa’ya doğru bir bakış


 


Yalova’daki kaplıcalar


 


Yeşil ova


 


Tortum Şelalesi


 


Tarsus’taki bir şelale


 


Toroslarda bulunan bir dağ değirmeni


 


Çoruh Nehri


 


Beyşehir Gölü


 


Ağrı Dağı etekleri


 


Toros – Nemrus Yaylası


 


Malatya’da sonbahar ve kış mevsimi bir arada


 


Pamukkale travertenleri


 


Kars ve Artvin’in bir arada göründüğü bir fotoğraf


 


Doğu Anadolu’dan bir kare


 


Afyonkarahisar’daki haşhaş tarlalarından bire tanesi


 


Namrun yaylasından bir bahar günü


 


Balık ağları


 


Mersin’de bir akşam vakti


 


Giresin Limanı


Sizler ile Atatürk’ün çekmiş olduğu fotoğraflar‘ı bulduk, derleyip paylaştık.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 2 sene önce

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün hayranı olarak ilk defa görüyorum desem yalan olmaz. O ne muhteşem kişilik, o ne örnek alınası bir insandır. O fotoğraf karesinde olmayı o kadar çok isterdim ki. Teşekkür ederim hocam paylaşımınız için, gözlerim doldu.

  2. Ah paşam ah. Ne güzel adammışsın sen. Valla çok hoşuma gitti paylaşım. İnsan hüzünleniyor yahu. Türkiye şehirleri ne kadar da güzelmiş eskiden. Her taraf yeşillik… Şimdi de beton beton…