İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Android Silinen Fotoğrafı Geri Getirme Yeni Yöntem

Android Silinen Fotoğrafı Geri Getirme Yeni Yöntem

Android Silinen Fotoğrafı Geri Getirme Yeni Yöntem

İstenmeyen bir şekilde android telefonunuzdan bir fotoğrafı sildiyseniz panik yapmanıza gerek yok. Birkaç işlem sonucunda silinen fotoğraf geri getirilebilir. Çok ciddi bir girişimde bulunulmadığı sürece android bir cihazdan veriyi tamamen kaldırmak çok zordur. Bunun haricinde silme işlemi yapılsa bile veriyi tamamen silinmiş olmaz ve geri getirilebilir. Yazımızda android de silinen fotoğrafları geri getirme işlemi hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Bu yöntem tamamen yeni bir yöntemdir.

İnternet üzerinden daha önce yapılan araştırmalarda verileri kurtarmak için bazı programlara rastlamış olabilirsiniz. Fakat bu programların çoğu ücretli bir şekilde kullanıcıya sunulmaktadır.

Hiçbir program kullanmadan sadece google play aracılığı ile indirilen bir uygulama sayesinde silinen fotoğrafı geri getirmeniz oldukça kolay. Bu işlem için internette bulunan ne olduğu belli olmaya programlara para vermeden geri getirme işleminizi yapabilirsiniz. Geri getirilen fotoğrafın önceki haliyle aynı boyutlarda olması fotoğrafların kalitesi açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle google playde bulunan her uygulama da işinizi görmeye bilir. Bu işlemi en iyi yapan uygulamalardan biri DiskDigger photo recovery’dir. Bu uygulamanın kullanımını sizler için yazımızda anlatacağız.

  • Uygulamanın ismi ile google play üzerinde arama yaparak uygulamayı telefonunuza indirin.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın. Ekranda bulunan “start basic photo scan” butonuna dokunun. Ekrana gelen sorular sonucunda izinleri verirseniz cihazlan silinen fotoğraflar otomatik olarak taranacak dır. Sadece fotoğraflarla kalmayıp tüm verilerin tarama işlemi bu buton ile yapılacaktır. Scan Completed uyarısı ekrana geldiğinde taranma işlemi tamamen taranmış olacaktır.
  • Bu aşamaya kadar gelindikten sonra getirilen fotoğraflar tek tek seçilebilir. Sag üstte bulunan üç nokta simgesine tıklanarak “select all” seçeneği seçildiğinde taranan tüm fotoğrafların seçimi yapılacaktır. Ardından üst kısımda bulunan “Recovery” seçilmelidir. Gelen ekranda seçilen fotoğrafların geri yükleme işlemini yapmak için “Save the files to custom location on your device” yazan kısma tıklanmalıdır.
  • Bu aşamaya kadar gelindiyse klasör seçme işlemi yapılacak demektir. Klasörlerden DCIM klasörünü seçtikten sonra “OK”a basılması durumunda seçilen fotoğraflar kısa süre içinde telefona tekrar yüklenecektir. Bu işlemden sonra ekrandan “No Thanks” seçenegi seçilip uygulamadan çıkış yapılır.

Geri gelen fotoğraflara telefonda bulunan DCIM klasöründen ulaşabilirsini

Yorum Yap

Yorum Yap