İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. Ali Express PTT Vergi Ödeme

Ali Express PTT Vergi Ödeme

Ali Express PTT Vergi Ödeme

Alibaba grup un bünyesi altında bulunan Aliexpress 2013 yılın da kurulumu için ilk adımlar atılmıştır. Aliexpress, internet üzerinden alışveriş yapmamızı sağlayan dünyaca bilinen en büyük sanal Pazar ağına sahip internet sitesidir. Binlerce ürün sayısına sahip olan Aliexpress ürün çeşitliliğinden dolayı ucuz ve uygun fiyatlara ürün satışı yapmaktadır. Peki Aliexpress PTT kargo ödemesi nasıl yapılır ?

Güvenilir mi?

Dünyaca bilinen ve dünyanın her yerinden alışveriş yapma imkânı sunan Aliexpress bünyesinde 3 milyondan fazla tedarikçi bulunduruyor ve bu tedarikçilerin birçoğu yaklaşık olarak %99 u Çin de bulunmaktadır. Aliexpress sitesinden kolay ve güvenilir alışveriş yapmanın yolları mevcuttur. Aliexpress sitesine Facebook üzerinden kayıt olmak mümkündür ama Facebook un son zamanlarda meydana da gelen gizlilik ve güvenlik sorunundan dolayı Aliexpress sitesine direk üye olmak daha güvenilir ve mantıklı bir yöntem olur. Aliexpress in sitesinde bulunan satıcının en az 2 senedir olmasına ve satıcının ürün değerlendirme puanının 4,5 ve üzeri olmasına dikkat etmemiz gerekir, alacağımız ürününün çok sayıda müşteri tarafından alınmış olmasına dikkat ederek alışverişimizi yapmak daha güvenli olacaktır. Tabi güvenli bir şekilde alışverişimizi yapmamız için ilk olarak kredi kartımızı da yurtdışına alışverişe açmamız gerekmektedir.

Kargo Süreci ve Vergi Ödeme

Siteden almış olduğumuz ürününün ve ya ürünlerin ücretsiz kargo olmasına dikkat edip kargo ücretlerine yüksek meblağlar isteneceğinden ücretsiz kargo olan ürünlerden almak en iyisi olacaktır. Siteden aldığımız ürünler yurtdışından geldiği ve çoğunlukla Çin den geleceğinden siparişimizi verdikten sonra kargo süresi 21-45 gün arasında ürünümüz bize teslim edilmektedir. Edilmemesi durumunda üründen cayma hakkımız vardır. Aliexpress ten almış olduğumuz bir ürünü Türkiye sınırları ve gümrük kapılarına kadar Aliexpress in anlaşmış olduğu kargo şirketleri tarafından getirilir.  Gümrük kontrolünden sonra kargonuzu yurtiçinde taşımacılığını yapan PTT kargo yoluyla elinize geçmiş olacaktır. Aldığımız ürünlerin ebadı ve büyüklüğüne göre ve de fiyatına göre gümrük vergisi bulunmaktadır. Bu gümrük vergisini size kargonuzu teslim eden PTT kargo ücretleri içerisinde vergiyi de tahsil edecektir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap