İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Aleyna Tilki Neden Telif Yedi?

Aleyna Tilki Neden Telif Yedi?

Aleyna Tilki Neden Telif Yedi?

Aleyna Tilki Neden Telif Yedi?

Son zamanlarda çok fazla dinlenmesi olan müzikler neden telif telif yiyor.Gibi sorulara cevap vereceğiz.Detaylar yazımızda!

Geçtiğimiz hafta 240 milyon görüntülenme alan ve Anna RF  grubu tarafından telif yiyen Cağatay Akman ın Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı telif yemişti ve şarkı youtube den kaldırılmıştı.Ve bu hafta da Aleyna Tilki nin Cevapsız çınlama adlı şarkısı Aleyna Tilki Adında ki kullanıcı tarafından telif atıldı ve kapatıldı.Aleyna Tilki twitter üzerinden yazılı açıklama yaptı açıklayama göre “Kendi kendime telif atmayacağıma göre.. Sahte kimliğimle,iznim olmadığını söylemişler.”

Netd Müzik cephesinden, DMC’nin Genel Müdürü Samsun Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklama. Bütün sorun, sahte hesap yüzünden. Demir’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Değerli müzikseverler,

Bu gece YouTube’a kendini Aleyna Tilki adıyla tanıtan birisi başvurmuştur.Klibi için izin vermediğini beyan etmiştir. Bu başvuru nedeniyle maalesef YouTube Emrah Karaduman & Aleyna Tilki “Cevapsız Çınlama” klibini kapatmış bulunmaktadır. Bu kişinin tespiti için gerekli yasal başvuruları yapacağız. Diğer yandan YouTube nezdinde başvuruda bulunuyoruz. Bu konuyu en kısa sürede çözmek için çaba sarfedeceğimizi bilmenizi isterim.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

  1. Bilgilendirme için teşekkürler. Sıra Günah Benimde herhalde 🙂

  2. 1 sene önce

    Aleyna tilki telif yemeseydi çok iyi olurdu. Severek dinliyoruz Aleyna baba.

  3. Aleyna tilki telif yemesi yakışmadı.

  4. Aleyna tilki telif yemesine çok üzüldüm 🙁

  5. Aleyna tilki telif yemesine üzüldüm.