İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 2.El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2.El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2.El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2.El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

2.El telefon alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar nelerdir.Detaylar yazımızda!

2.El telefonlar artık gerek piyasada satılan telefonların pahalılığı olsun,gerek sıfırları taksit ile satılamadığından 2.el telefonları taksit ile almak daha mantıklı geliyor.Bir başka husus ise 2.el telefonlar kullanıcıya daha cazip geliyor gelelim dikkat edilecek hususlara.

1.Olarak iMei numarası kontrol edilmelidir.iMei kontrol edilmesi en gereli işlemdir bu sizin alacağınız telefonun orjinal mi yoksa çakma veya replikamı bunu belli edecektir.

2.olarak ülkemizde kullanılması yasak bazı tarz programlar var bunlara örnek verecek olursak (bylock gibi 3.tür programlar).Bu tür programlar yüklenip kullanıldığında telefonun kimliği programın data merkezine kaydediliyor ve sonuncunda silinse de data merkezinde kullanıcının bilgileri kaybolmuyor.

3. maddemiz ise çok duyduğumuz kimlik fotokobisi ile verilecektir gibi şaçma sapan kelimeler eğer 2.el telefon alacaksınız kesinlikle faturası olmalıdır.Diyelim ki kimlik fotokobisi ile 2.El telefon aldınız ve telefondan başınıza bir iş geldi gerek yasak gerek çalıntı gibi bunu kanıtlamanız çok zor olacaktır çünkü kimlikte telefon ile hiç bir bilgi yazmamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Harika bir site teşekkürler