1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. YouTube SEO Araçları

YouTube SEO Araçları

YouTube SEO Araçları

YouTube SEO Araçları

Arama motorlarında SEO olduğu gibi YouTube’da SEO’ya sahip bir platform. Arama motorlarına kıyasla, YouTube SEO yapmak daha kolay. YouTube kanalınıza veya videonuza SEO yaptırmak için para ödemenize gerek yok, bu işlemleri kendiniz de yapabilirsiniz. Yazımızda paylaşılan YouTube SEO Araçlarını kullanarak, kanalınız veya videolarınız için önemli veriler toplayabilir ve YouTube SEO için kullanabilirsiniz.

Ayrıca YouTube Üst Sıralara Nasıl Çıkılır ? Başlıklı Makalemizi İnceleyebilirsiniz. 

1- YouTube Keyword Tool

Bu araç sayesinde Google, Youtube, Bing, Amazon gibi arama motorlarında hedef kelimenin ne kadar kullanıldığını, arama hacminin ve ne kadar popüler olduğunun verilerine ulaşabilirsiniz. Bizim işimiz şuan YouTube keyword tool olduğu için, YouTube aracını kullanacağız.

Buradan YouTube Keyword aracına ulaşabilirsiniz.

Videonuz da kullandığınız hedef kelimenin 1 tanesini, arama alanına yazın ve butona tıklayın. Fakat bazı kısıtlamalar olduğu için ziyaretçi olarak tüm verileri göremezsiniz, üye olmadan sadece hedef kelime ile alakalı olan verileri görebilirsiniz. Tüm verilere ulaşmak için üye olmanız yeterli olacaktır. Aşağıda ki görseli incelerseniz ; stres çarkı kelimesi ile alakalı 368 sonuç bulundu ve listelendi, bu kelimeleri kullanabilir ve videonuz bulunabilirlik kazanabilir.

youtube, youtube seo, youtube seo araçları, seo araçları, youtube için seo, youtube seo tool, youtube seo araçları nasıl kullanılır

Bilecik SEO

Youtube Video Keyword Ranker

Bu YouTube aracı sayesinde Videonuz da kullanacağınız anahtar kelimelerin zorluk derecesini öğrenebilirsiniz. Zorluk derecesi, anahtar kelimede ki rekabeti gösterir. Zorluk derecesi ne kadar yüksekse, anahtar kelimeyi  kullandığınız video arama sonuçlarında diğer videoların gerisinde kalacaktır. Bu tam tersi de olabilir. Siz yüksekte diğerleri de geri de kalabilir. Videonuz da kullanacağınız anahtar kelimenin mutlaka zorluk derecesini ölçmeniz gerekiyor.

Buraya tıklayarak YouTube Video Keyword Ranker Aracına ulaşabilirsiniz.

Kutucuğun içerisinde her satıra 1 kelime olacak şekilde, anahtar kelimelerinizi yazın ve Search butonuna basın ve anında sonuçlar karşınıza çıkacaktır.

Örnek sonuç görüntüsü şu şekildedir ;

youtube, youtube seo, youtube seo araçları, seo araçları, youtube için seo, youtube seo tool, youtube seo araçları nasıl kullanılır

YouTube Kanal Analizi

YouTube kanalınızın analizini yapmak için burada ki sayfaya ulaşabilirsiniz. Aslında bu bir SEO aracı değildir, sadece kanalınızın istatistiklerini karşınıza getirir. Burada yapmanız gereken tek şey, kanal istatistiklerinize göre daha iyi içerik üretmek ve daha iyi planlama yapmak.

Bilecik SEO

Örnek kullanım:

youtube, youtube seo, youtube seo araçları, seo araçları, youtube için seo, youtube seo tool, youtube seo araçları nasıl kullanılır

YouTube için çok fazla SEO aracı bulunmuyor, yazımızda en iyi youtube seo aracını derledik. YouTube’un içerisinde zaten, Üst sıralara çıkmak için gerekli ayarlar bulunuyor. Bu YouTube araçları sayesinde anahtar / hedef kelimelerinizi doğru şekilde kullanabilir ve kanal istatistiklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Youtube ile ilgilenenler için yararlı bir rehber yazısı olmuş. Tebrik ederim.