İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Yetişkin İçerikli Site Açmak Yasal mı?

Yetişkin İçerikli Site Açmak Yasal mı?

Yetişkin İçerikli Site Açmak Yasal mı?

Bizlere en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan Yetişkin içerikli site açmak yasal mı? Açsam ceza yer miyim gibi soruların cevaplarını detaylı bir şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

Bizlere gerek mail gerek ise sosyal medya hesaplarımızdan bir çok soru gelmekte, bu soruların bir çoğu; ben site açacağım ama sizin ki gibi değil biraz farklı olacak diyorlar. Ardından ne gibi bir site açmak istiyorsunuz diye sorduğumuzda, bizler biraz farklı ve genelde yetişkinlere veya +18 olan kişilere hitap eden siteler açmak istediklerini bizlere soruyorlar. Bu sorunun ardından bizler kesinlik ile böyle içerikli siteler veya sayfalar kurmuyoruz ve kuran hiç bir kimseye de destek vermiyoruz. Öncelik ile ülkemizde içerik bakımından +18 resim veya video (bu +18 kısıma sadece yetişkin içerikli bağlantılar girmekte.) paylaşmak veya oluşturmak kesinlik ile yasak ve çok büyük cezalar dahi alınabiliyor.

Konuyu biraz toplayacak olur isek yetişkin içerikli sayfa açtığınızda bir kaç gün içinde emin olun yasal olamayan ve tamamen yalan dolan kaplı firmalardan reklam teklifleri alırsınız, ardından siteye reklam dahi verirsiniz. Bu reklamlar Google Adsense olur ise direk sınırsız ban yer ve bir daha o Google Adsense hesabınızı kullanmazsınız. Sizler siteyi açtınız reklam verdiğiniz ve bir gelir elde etmeye başladınız, ama bir sorun var siz ne kadar rahatım, oh ne güzel para akıyor gibi düşünebilirsiniz fakat yakın bir operasyon ile veya direk olarak siber şuçlardan bir telefon ile davet edilirsiniz ve ifadeniz istenir. Sonucunda en iyi ihtimal ile denetimli serbest kalırsınız, diğer yandan hapis ve para cezası almanızda hiçbir olumsuz sebep yok çünkü Türkiye Siber şuçları yasasını ihlal ettiniz ve cezasına katlanacaksınız.

Diğer bir konuya gelelim, ben Türkiye’deyim ama yetişkin içerikli site açmak istiyorum diyorsunuz ama sitenin kurulu adresini bu işlerin yasal olduğu bir ülkede yapmış gibi gösterip yırtacağınızı sanıyor iseniz, maalesef size de kötü haberim var çünkü oturduğunuz yer Türkiye Cumhuriyeti toprakları olduğu için elinde sonun da yakalanacaksınız. Bizden size en güzel tavsiye tamamen yasal olmayan, polikaları hiçe saymadan site açmak yerine, her şeyi düzgün hiç bir suç teşkil etmeyen bilgilendirici ve insanlara yararlı siteler açtığınızda emin olun hem para kazanacaksınız hemde kafanız rahat olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap