1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. WordPress WP Super Cache Eklentisi AYARLARI

WordPress WP Super Cache Eklentisi AYARLARI

WordPress WP Super Cache Eklentisi AYARLARI

WordPress WP Super Cache Eklentisi AYARLARI

WP SUPER CACHE Eklentisi sayesinde wordpress sitenizi hızlandırabilir ve önbellek sayesinde sunucu yükünü hafifletebilirsiniz. WordPress WP SUPER Cache eklentisi sayesinde sitenizi daha hızlı açılmasını sağlayabilir ve yüksek CPU, RAM Kullanımının önüne geçebilirsiniz. Bu eklenti otomatik olarak sitenizde ki her sayfayı önbelleğe alır ve ziyaretçilerinize bu sayfaları önbellekten çağırır. Her girişte PHP sorguları sayesinde sunucunuzda yüksek kaynak tüketimi yaşanabilir. Bu eklenti statik HTML Sayfaları oluşturur ve ziyaretçilerinize statik HTML Sayfaları açılır.

Mod_rewrite ve PHP Sayesinde yüksek trafiğinizi hızlandırır ve tasarruf etmenizi sağlar. Eklentiyi aşağıda ki butondan wordpress sitenize yükleyebilirsiniz.

WP SUPER CACHE Son Güncel SÜRÜM

WP Super Cache Ayarları

WordPress hızlandırmak için WP Super Cache eklentisini kullanacağız ve trafiğimizden ve sunucumuzda ki kaynak kullanımından tasarruf etmiş olacağız. Sizler için WP Super Cache ayarları hazırladık. Önerilen ayarları yaptığınız takdirde önemli derecede siteniz hızlanmış olacak.

Ayarlarda kolay ve gelişmiş olarak iki ayrı bölüm var, yazımızın devamında iki bölüm içinde ayarları yazmış olacağız.

WP Super cache eklentisini kurduk ve ayarlar -> WP Super Cache sayfasına gidiyoruz.

wp super cache ayarları

Daha sonrasında kolay sekmesi altında ki Önbellekleme kısmında ki ” Önbellekleme AÇIK ” seçeneğini işaretliyoruz ve durumu güncelle butonuna basıyor. Artık Gelişmiş bölümde ki wp super cache ayarlarına geçebiliriz.

wp super cache ayarları

Gelişmiş bölümde ki cache ayarları tarafımızdan kullandığımız ayarlardır. Bizim sitemize göre bu ayarlar en iyi seçeneklerdir. Yazımızın devamında bu kırmızı alanla işaretlenmiş alanları açıklayacağız.

wp super cache ayarları

Gelişmiş bölüme giriş yaptıktan sonra, ilk olarak Enable cache kutucuğunu işaretliyoruz. Ardından hemen altında ki Önbellekleme metodunu seçiyoruz. Siz önerilen Simple seçeneğini işaretleyin.

Ardından Yukarıda ki görselde işaretlemiş olduğum tüm wp super cache ayarlarını kendi sitenize ayarlayın. İşte wordpress site hızlandırma bu kadar basit. Bu eklenti sayesinde siteniz hızlı açılır, trafikten tasarruf sağlar ve yüksek kaynak kullanımını azaltmış olursunuz. WordPress wp super cache eklentisi sayesinde yüksek ücretler ödemeden kendi wordpress hızlandırma işleminizi yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için WordPress WP Super Cache Eklentisi AYARLARI rehberini hazırladık. Umarım faydalı olmuştur.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap