İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Web & SEO
  3. WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

Kalıcı bağlantı ayarlarınızı en doğru şekilde ve Google’ın sevdiği şekilde nasıl yapabileceğinizi bu makalemizde anlatacağız. WordPress kalıcı bağlantı ayarları nasıl yapılır ? Ayrıca makalemizde bir çok altın değerinde bilgiyi paylaşmış olacağız.

WordPress kullanıcısıysanız ve kalıcı bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını bilmiyorsanız makalemizi incelemeye devam edin.

[irp posts=”5768" name=”Wordpress Adblock Eklentileri”]

[i[irp posts=”5161" name=”Wordpress ve Blogger’ın Farkları Nedir ?”]p>

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır

İlk olarak WordPress yönetim panelimize giriş yapıyoruz. WordPress yönetim paneline giriş yaptıktan sonra Sol menüde bulunan AYARLAR > Kalıcı Bağlantılar bölümüne giriş yapıyoruz. Bu alandan WordPress kalıcı bağlantı ayarları yapacağız.

Wordpress kalıcı bağlantı ayarları

WordPress Kalıcı bağlantılar ayarları alanına giriş yaptıktan sonra karşımıza böyle bir ekran gelecek. Buradan paylaştığınız yazıların URL Adreslerini yani kalıcı bağlantılarını değiştirebileceksiniz. WordPress kalıcı bağlantı ayarlarınızı yaptıktan sonra sayfanın aşağısında ki Değişiklikleri kaydet butona tıklayarak kalıcı bağlantı ayarlarınızı kayıt edebilirsiniz.

Wordpress kalıcı bağlantı ayarları

Biz; /%postname%/ kalıcı bağlantı ayarını bu şekilde kullanıyoruz. Dilerseniz sizde kalıcı bağlantı ayarlarınızı bu şekilde yapabilirsiniz. Site adresinizden sonra kısa kalıcı bağlantı kullanmak, arama motorlarına karşı artı bir etken olacaktır.

Google, kalıcı bağlantılarının kolay ve kısa olan siteleri daha çok sever. Çünkü botlar tarafından hemen analiz edilebiliyor olmasıdır. Eğer kalıcı bağlantı ayarlarınızı karışık biçimdeyse, Google tarafından biraz daha geç indexlenecektir.

Bu yüzden WordPress kalıcı bağlantı ayarlarınızı /%postname%/ – /%year%/%postname%/ veya benzeri bir şekilde kolay ve anlaşılabilecek bir biçimde yaparsanız Google için artı bir etken oluşturmuş olursunuz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok güzel bir anlatım olmuş hocam. Elinize sağlık.