İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Windows Vista’nın Tüm Desteği Bitti

Windows Vista’nın Tüm Desteği Bitti

Windows Vista’nın Tüm Desteği Bitti

Windows Vista’nın Tüm Desteği Bitti

Microsoft tarafından geliştirilen Windows Vista isimli işletim sisteminin tüm destekleri kesildi. Microsoft şirketinin en başarısız işletim sistemi olarak tarihe geçen Windows Vista bundan sonra destek almayacak. Maalesef Windows Vista, Windows XP Gibi olmadı.

2007 Yılında yayınlanan Windows Vista işletim sistemi, dünya çapında %0.70 kullanım oranına bile yetişemeyen başarısızlık abidesi olarak tarihe geçti. Seni unutmayacağız windows vista. 😉

Windows, Windows vista, vista, Windows destek, Windows vista destek, Windows vista desteği, windows vista destek, windows güncelleme, windows vista güncelleme, windows yama, windows vista yama, vista yama, vista güncelleme, vista indir, vista iso

Yazılım yasası gereğince, Microsoft şirketi 5 sene boyunca güncelleme desteği sağlamaktaydı artık bu sürenin sonuna geldi ve destek kesildi. Hala Windows Vista kullanıcıları için sistem zafiyetlerini onaran ve sistemsel sıkıntıları düzelten YAMA paketlerini / güncellemelerini almayacak.

Bu saatten sonra İnternet ile bağı olan yani internete bağlı olan Windows Vista kullanıcıları için bu düzenleme hiç iyi olmayacak.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Vista kullananlar ne olacak peki? Bazı cihazlar 8 ve üzeri windowsu kaldıracak kapasitede değil neden bu kadar katı oldu microsoft anlamadım?