İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Vagona Çıkan Genç Elektrik Akımına Yakalandı

Vagona Çıkan Genç Elektrik Akımına Yakalandı

Vagona Çıkan Genç Elektrik Akımına Yakalandı

Vagona Çıkan Genç Elektrik Akımına Yakalandı!


Dünyada artan elektrik akımı facialarına bir yenisi de Türkiye’den Adapazarı’nda gerçekleşti. Detaylar yazımızda!!


Türkiye’de Adapazarı’nda tren garında vagonun üzerine çıkıp selfie çekmek isteyen genç Birbey Kurt vagonun üzerindeki yüksek gerilim kablolarından elektrik akımına kapılarak vücudunda ciddi yanıklar meydana geldi.

Geçtiğimiz yıllarda selfie çekmek isteyen bir genç kız tıpkı Birbey Kurt isimli genç gibi tren vagonlarının üzerine çıkmış ve elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. Birbey hayatını kaybeden genç kız kadar şansız olmasa da belkide hayatının sonuna kadar vücudunda elektrik akımının yarattığı izleri taşıyacak bir yaralanmaya maruz kaldı.

Dün (17.08.2017) saat 20.30 sıralarında Adapazarı Tren Garı’nda meydana gelen olayda 18 yaşındaki Birbey Kurt, selfie çekmek için park halindeki bir vagonun üzerine çıktı. Selfie çekmek istediği sırada 25.000 (25 bin-25 Kvolt ) voltluk elektrik akımının geçtiği tellere 1-1.5 metre kadar yaklaşan genç, çığlıklar arasında akıma kapıldı. Olaya şahit olanlar ise hemen itfaiyeye ve 112 acil servise arayarak olaya müdahale ettiler.

Elektrik akımına kapıldıktan sonra vagonların üzerinde kalan Birbey Kurt’a, itfaiye ekipleri tarafından aşağı indirildi ve 112 acil servis ekibi müdahale etti. Bu sırada  Birbey Kurt ‘Acıyor, bırakın beni, dokunmayın. Şikayet edeceğim’ diyerek feryat etti. Birbey Kurt  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Yüksek elektrik akımı tellerine dokunmadan canlıları çarpa bilir ve hayatlarını kaybetmelerine sebeb olabilir. Tellerdeki elektrik akımının en çok voltajı önemlidir. Evlerimizde kullandığımız elektrik sadece 220 Volttur ve tren garlarında trenlerin çalışması için gereken değer 20-30 bin Volt arasındadır ve bu akım canlıları metreler uzaktan dahi çeke bilir.

Buradan Birbey kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap