İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Ücretsiz SSL Sertifikaları / Bedava SSL

Ücretsiz SSL Sertifikaları / Bedava SSL

Ücretsiz SSL Sertifikaları / Bedava SSL

Ücretsiz SSL Sertifikaları / Bedava SSL

Bu yazımızda sizlere Ücretsiz SSL Sertifikaları ve Ücretsiz SSL Veren siteleri paylaşacağız ve nasıl alındığına dair geniş anlatım yapacağız. SSL sertifikasının ne işe yaradığını ve SEO’ya etkilerini biliyorsunuzdur fakat SSL Sertifikaları genelde ücretli satılıyor. Dünya genelinde hizmet veren bu siteler Bedava SSL sertifikası sağlamakta. Sizde bedava SSL sertifikası sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Bedava SSL Sertifikası sahibi olmak ve Bedava SSL Kullanmak çok kolay işlemdir. Fazla bilgiye ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde kurulum yapıp aktif hale getirebilirsiniz. Sizler için 3 bedava ssl veren firmayı bulduk ve paylaştık.

Fakat bu firmalardan alacağınız ücretsiz SSL sertifikalarını sadece blog siteleriniz de veya kişisel sitelerinizde kullanın. E-Ticaret siteleri için özel SSL Sertifikaları bulunmakta. E-Ticaret siteniz için bu SSL Sertifikalarını kullanırsanız amatör davranmış olursunuz ve güvensizlik tehlikesi ile karşı karşıya kalırsınız. Bedava SSL Sertifikası sadece kişisel siteler veya bloglar içindir.

Not: Ücretsiz SSL Sertifikaları Özel IP veya Ek IP Adresi gerektirmez, direkt olarak kuruluma ve kullanıma hazırdır.

 

Lets Encrypt Bedava SSL

Ücretsiz SSL Sertifikaları / Bedava SSL

SSL kullanımı özellikle 2017 yılında muazzam bir kullanıcı kitlesine ulaştı. SSL Sertifikalarına olan yoğun talep üzerine Let’s Encrypt firması cPanel ve Plesk panel hosting yönetim sistemlerini kullanan siteler için Ücretsiz SSL Özelliğini aktif etti. Eğer hosting sunucunuzda cPanel ve Plesk kullanılıyorsa Let’s Encrypt Bedava SSL özelliğinden yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey panel üzerinden aktifleştirmek. Ek ayara ihtiyaç yoktur. Kurulum ve aktifleştirme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir, www /no’www, subdomain ve mail alanlarında kullanılır.

Ücretsiz SSL Sertifikaları

Bedava Comodo SSL

Comodo, en sağlam  SSL sertifikası sağlayıcılarından biri ve Comodo sayesinde 3 ay bedava SSL kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gerek şey  BURADAKİ Comodo sayfasını ziyaret etmek ve sayfa üzerinden yönlendirmeler ile sisteme üye olmak. Üye olduktan sonra site üzerinden 3 Ay Bedava SSL Sertifikanızı oluşturabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz SSL

WoSign Ücretsiz SSL

WoSign firması sayesinde yaklaşık olarak 3 yıl aldığınız SSL sertifikasını kullanabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız 3 Yıl Bedava SSL Sertifikasına sahip olabilirsiniz, hemde ücretsiz. Neden ücretsiz kısmına gelecek olursak; Reklam amaçlı ve rakiplerinden daha güçlü olduğunu kanıtlamak için yapılan bir şeydir. Kısacası buna Gövde gösterisi diyebiliriz. Siz buna takılmayın, ücretsiz ssl sertifikanızı alın, kurulumunu yapın, aktif hale getirin ve hemen kullanmaya başlayın.

HEMEN BURADAN 3 YIL ÜCRETSİZ SSL ALABİLİRSİNİZ.


Ücretsiz SSL

Yazımızın sonuna geldik, sizler için; Ücretsiz SSL Sertifika veren siteleri daha doğrusu firmaları listeledik. Bu firmalar sayesinde ssl sertifikasına sahip olabilir ve uzun bir süre ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Tamamen güvenli firmalardır, hala SSL sahibi değilseniz bu firmalar sizin için Bedava SSL Sağlayacak 🙂

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap