1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Tüm Hatlar İçin Bedava TL Yalanı

Tüm Hatlar İçin Bedava TL Yalanı

Tüm Hatlar İçin Bedava TL Yalanı

Geçtiğimiz haftalarda oldukça gündemde olan ve nerede ise tüm sosyal medya platformlarında sürekli paylaşılan bedava 30 tl gibi, haberler yalan olduğu ortaya çıktı. Eğer işlemleri yaptı iseniz yakın bir tarihte cebinizden yüklü bir miktarda ücret çıkabilir. Neden mi? Gelin açıklayalım…

Öncelik ile hukuki süreç yüzünden hem bizim hemde bu işlemi yapan firmanın ismini hiç bir şekilde verip karşı tarafa topu atmak istemiyoruz. Bu firma internet de ufak bir araştırma yapılarak kolaylık ile bulunabilir.  Akıllı firmamız her zaman ki gibi bedava para kazanma vaadi ile piyasaya girdi, ardından tabi bizim ülkemiz durur mu, hemen bedava diye binlerce hatta milyonlarca telefon kullanıcısı bu tuzağa düştü. Peki olay tam olarak ne?

Firmamız çok kolay yöntemler ile telefonunuza ufak bir uygulama yükleyip gerekli işlemleri yerine getirdikten sonra, telefon hesabınıza 30 TL gibi bir ücret yatıracağınız vaat ediyor. Yapılan işlem sonrasında bir çok kullanıcı “evet oldu 30 TL telefon numarama yüklendi” diye geri bildirim yaptıktan sonra, kitle hemen büyüdü ve firma binlerce kişinin telefon hattına 30 TL lik bir miktar para yatırdı. Burada bir çok firma ve bu işlerde profesyonel olan kimseler şaşırdı diyebiliriz ama şöyle bir durum var, bu zamanda kimse kimseye havan para dağıtmaz diye düşünüyorduk. Beklediğimiz gibi de oldu. Firma çok zaman geçmeden bu fırsat diye adlandırma yaptıkları işten, bütün kullanıcılarına şöyle bir sms yolladı “XXX almış olduğunuz hizmet karşılığında en yakın zamanda 250 gibi bir miktar parayı yatırmanız gerekmektedir, aksi taktirde hattınız kullanıma kapatılacaktır. ” Bu yöntemlerden haklımız hala bir sonuç çıkartmamış gibi, neden mi? İlk başta Çiftlik bank binlerce kişiyi dolandırdı, ardından kaşar bank aynı yöntem kullanarak yine binlerce kişiyi dolandırdı, bir çok ev ve araba alacağız diyen firma yine binlerce kişiyi dolandırdı ve yetmedi son zamanlarda Detay Maxsinet diye bir firma birçok kişiye bilgisayar sattı onlarda yine binlerce kişinin parasını yatırmadı ve adalete teslim oldular. Bu işlerin en temel prensibi size bedava para verelim siz evde oturun sonra sizi dolandıralım ve hakkınızı arayın. Unutmayın hiç bir firma havadan sudan yüksek miktarda ve ya çok düşük miktarda parayı bir karşılık beklemeden vermez.

Yorum Yap

Yorum Yap