İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Telefonu Şarj Etmeye Çalışırken Ölüyordu!

Telefonu Şarj Etmeye Çalışırken Ölüyordu!

Telefonu Şarj Etmeye Çalışırken Ölüyordu!

Telefonu Şarj Etmeye Çalışırken Ölüyordu!

Wiley Day,32 yaşandaki iPhone kullanıcısı az kalsın hayatından oluyordu.Detaylar haberimizde!

Wiley Day(32) iPhone’unu gece şarja koyduktan sonra uykuya daldı. Sabah uyandığında ise  şarj aletine kolyesinin dolandığını fark etmeyen kullanıcı (Wiley Day) ayağa kalktı ve birden elektrik akımına kapıldı.Ardından kolye ısınmaya başladı ve Wiley Day’ın boynunu yakmaya başladı.Wiley Day acılar içerinden kolyeyi başından çıkarmak istese de kolyede hala elektrik akımı vardı.Mucizevi bir şekilde elektrik akımı kendisine geldi fakat öldürecek kadar akıma kapılmayan Wiley Day ısınmaya başlayan kolyeyi zorluklar içerinde kafasından kolyeyi çıkarmayı başaran Wiley Day hastaneye kaldırıldı.Kolyenin bir yalıtkan görevi yapmasının ardından ısınan kolye az kalsın canını alıyordu.Wiley Day boynunda 2. ve 3. derece yanıklar oluştu.Wiley Day 3 günlük tedavinin ardından hastaneden taburcu oldu fakat yanıkların izi geçmeyecek diye tahmin ediliyor.Kolyenin elektrik akımına kapılmasının sebebini Wiley Day yatarken telefonu şarj etmek için yatağına bir uzatma kablosu ile bağladığı ve bu yatakta dönerken de akıma kapıldığı düşünülüyor.Geçmiş olsun Wiley Day.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

  1. Son dönemde artan bir vaka, orijinal olmayan şarj cihazlarından kaynaklandığını düşünüyorum.

  2. Orjinal telefon yada batarya ve şarj aletleri kullanmaya dikkat etmek lazım

  3. Ucuz diye almamak gerekiyor her malı, sonuçları böyle bite biliyor.

  4. Gerçekten yara izleri çok kötü duruyor Allah’tan ölmemiş. Bataryaların ve telefonların patlamaları, bu gibi ciddi sorunlar son zamanlarda iyice arttı.

  5. Resmi görünce bir kötü oldum, en korktuğum kazalardır bu tür kazalar. Bir de kulaklık fobisi olmaya başladı ben de. her gün yeni bir haber karşımıza çıkıyor, korkmamak elde değil. Ama dikkatli olmak gerekli.

  6. Akıllı telefonlar bu olay çok yaşanıyor. Dikkatli olmak gerek. aşırı çok sarjda telefonları bırakmamak gerek.