İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Telefon Ses Açma ve Power Tuşları Bozuldu Çözüm

Telefon Ses Açma ve Power Tuşları Bozuldu Çözüm

Telefon Ses Açma ve Power Tuşları Bozuldu Çözüm

Akıllı telefonlar ve cihazlarda en çok karşılaşılan sorunlardan olan ses kısma ve açma tuşları ile güç düğmesi bozulması, bu sorunun nasıl çözüleceğini yazımızda bulabilirsiniz.

Telefonlar artık o kadar gelişti ki tuşları veya butonları çok ufaldı ve en ufak bir darbe de veya fazla basınç altında kolaylık ile içine kaçıyor ve bozuluyorlar. Bu sorunun tek çözümü yeni bir tuş ile değişimi yapmak veya gerekli yazılımlar ile tuşların yaptığı işi yazılım ile yapmak mümkün. Eğer power yani güç tuşu bozuk ise telefonu kapattığınızda bir daha açmak zor olacağından, bu tuş bozulduğunda maalesef tamir edilmesi gerekmekte. Ses açma ve kısma tuşları bozuk ise tamir edecek kadar yeterli bilgi ve donanıma sahip değil iseniz google play üzerinden indireceğiniz ufak boyutlu bir program ile telefonun veya akıllı cihazın ses açma ve kısma işlemini yükleyeceğiniz program üzerinden yapabileceksiniz. Programın ismini aşarı da bulabilirsiniz.

Ses açma ve kısma tuşları genelde erkan görüntüsü almada çok kullanılsa da, bu tuşlar bozulduğunda eğer eğer sisteminiz android ise ve versiyon 9 dan düşük ise ekran görüntüsü almak için telefonun ses açma ve kısma tuşları çalışmalı. Android sürümü 9 ise yeni güncelleme ile güç tuşuna basılı tuttuğunuzda ekranda “telefonu kapat, yeniden başlat ve ekran görüntüsü al” seçenekleri çıkacaktır.

 

Eğer tuşlardan bir tanesi zor basıyor veya hiç çalışmıyor ise bir bilenden veya yetkili servisten yardım isteminiz de bir sakınca yok, gelecek zamanlarda telefonu kullanamaz hale gelebilirsiniz. Diğer yadan eğer zor basan bir tuş var ise siz bu tuşa baskı uyguladığınızda, tuş kopup ana kart üzerinde kısa devreye sebep olacağından kesinlik ile ya kendiniz tamir edecek, yada yardım alacaksınız.

Google play üzerinden Türk geliştiricilerin yapmış oldukları “ses kontrolü” adlı programı indirebilirsiniz. Eğer başka soru sormak isterseniz İnstagram adresimiz: baykafein_com bize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap