İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Telefon Makro Lens yapımı

Telefon Makro Lens yapımı

Telefon Makro Lens yapımı

Telefon Makro Lens yapımı

Akıllı telefonlar için makro lens nasıl yapılır.İşte detaylar yazımızda.

Lazım olan malzemeler sadece 1 adet tel saç tokası ve basit bir lazer evet yanlış okumadınız lazer ile makro lens yapımını anlatacağım.

Öncelikle lazerimizin ucunda bir adet lens bulunacak o lensi bir şekilde çıkarmamız gerekiyor:Farklı model ve markalarda lensler kolay çıkabildiği gibi zorda çıkartıla biliyor.

Sonrasında tel tokanın ucuna takıyoruz ve o şekilde telefonumuzun arka kısmına bant veya başka bir yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz ki düşmesin.

Bu işlemler sonucunda çok yakından net fotoğraflar çekebilecekseniz ve arkadaş ortamında veya sosyal medyada daha havalı ve net yakın çekim fotoğraflar koya bileceksiniz.Bu işlemin telefona hiç bir zararı olmayacaktır.Fakat eğer tokayı yapıştırmak için bir yapıştırıcı kullanacaksanız.Çok dikkatli yapıştırmalısınız aksi taktirde çıkartmak istediğiniz zamanda telefon arka kısmına zarar verebilirsiniz ve görüntü olarak çok kötü bir görüntü yaratacaktır.

Lensi söktüğünüz lazer bir daha lens takılı gibi güzel çalışmayacaktır.Lazeri kullana bilmek için lensi geri yerine takmanız gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap