1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ?

Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ?

Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ?

Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ?

Son zamanlarda özellikle de genç kısımın elinden düşmediği stres çarkı nedir ? ne işe yarar ? 

Stres çarkı adı verilen bu araç ile can sıkıntınızı giderebilir ve adı üstünde stresinizi biraz olsa da atabilirsiniz. Çoğu kişinin elinde gördüğümüz bu stres çarklar içerisinde bilye bulunuyor ve bilyeler sayesinde bir hareket ile defalarca tur atabiliyor. Kullanımı ilk olarak yurt dışında başlayan stres çarkları gerek sosyal medya olsun gerek gençlerin merak etmesi sonucunda stres çarkının adı tüm ülkeye yayıldı. Ayrıca bu araçta yaş sınırlaması bulunmadığı için daha doğrusu tehlikesiz bir araç olduğu için tüm yaş aralıklarında görülebiliyor.

Ayrıca Stres çarkının bir çok tasarımı ve ışıklı (led) olan versiyonları da üretilmiş durumunda. Işıklı stres çarklarının gece ortamında daha güzel görüntü oluşturulduğu söyleniyor, Işıklı stres çarkı satın alıp veya kendiniz yaparak bunu görebilirsiniz. Işıklı stres çarklarında genellikle sarı, yeşil, pembe ve açık mavi renkler kullanılıyor.

Stres Çarkı Nasıl Kullanılıyor ?

Stres Çarkının kullanımı oldukça basittir, İki parmağınızı stres çarkının ortasında ki rulman alanına koyduktan sonra, stres çarkının yollarına istediğiniz hızda vurarak veya diğer parmaklarınızla vurup kullanmaya başlayabilirsiniz. Stres çarkının kullanımı diğer araçlara kolay olması sebebiyle 7’den 70’e herkesin elinde görmeyi mümkün kılıyor.

Stres Çarkının Adı Nereden Geliyor ?

Stres çarkının adı, stres topundan geliyor ve stres çarkının hareketleri ve çıkarttığı ses, insanın stresini azalttığı düşünülüyor. Tam olarak bilinmediği için Stres çarkının ismi bu sebepten dolayı geldiği düşünülüyor. Stres çarkı ingilizce ; ” Hand Spinner ” olarak tabir ediliyor.

Stres Çarkının İçi Nasıl ? 

Stres çarkının içerisinde rulman ve bilyeler bulunmakta, bu sayede bir harekette defalarca dönebiliyor. Stres çarkını döndürmek için yaptığınız harekete bağlı olarak Stres çarkı 1 dakikadan 5 dakika’ya kadar aralıksız dönebiliyor. Stres çarkı bozulduğu zaman diğer kollarda bulunan demir parçalar ile değiştirebilirsiniz. Stres çarkı yavaş dönüyorsa rulmanı çıkartıp içerisine yağ çözücü sprey  veya pas sökücü yağ sıkıp stres çarkının daha hızlı dönmesini sağlayabilirsiniz. Stres çarkına yağ sıkarken fazla sıkmamaya dikkat edin aksi taktirde stres çarkının bilyeleri içerisinden çıkabilir.

Stres Çarkının Fiyatı Ne Kadar ?

Stres çarkının kalitesine ve modeline göre bu fiyat değişmektedir. 1 kollu stres çarkı fiyatı 5 TL – 8 TL arasında olurken standart model stres çarkı 3 kollu ve fiyatı 10 TL ile 50 TL arasında değişebiliyor. Modeller arasında küçük ve büyük boyutlu olarak ödediğiniz fiyat artabilir ve azalabilir. Stres çarkının fiyatı uygun olması sebebiyle en çok genç kısım kullanmakta.

Canınız sıkıldığında veya zaman öldürmek istiyorsanız Stres çarkı kullanabilirsiniz, Stres çarkını kırtasiyelerde, pazarlarda ve mağazalardan temin edebilirsiniz. Stres çarkları genellikle kırtasiyelerde ve mağazalarda bulunmakta. Bunun yanı sıra e-ticaret sitelerinden de temiz edebilirsiniz.

Kendi evinizde kendinize özel stres çarkı yapmak istiyorsanız, sitemizde paylaştığımız özel stres çarkı modellerine buradan bakabilirsiniz ve kullanabilirsiniz.

Stres Çarkı Modelleri

Stres çarkının bir çok modeli bulunmakta. En çok kullanılan stres çarkı modellerine buradan bakabilirsiniz. İsteğe göre stres çarkları modellerine arama motorlarını kullanıp ulaşabilirsiniz.

Tek Kollu Stres Çarkı Modeli

Stres çarkı, stres çarkı modelleri, stres çarkı tasarımları, çark tasarımları, stres çarkı yapımı

Üçgen Stres Çarkı Modeli. Ayrıca bu model en çok aranan stres çarkı modelleri arasında yer alıyor. 

Stres çarkı, stres çarkı modelleri, stres çarkı tasarımları, çark tasarımları, stres çarkı yapımı

Tırnaklı Stres Çarkı modeli

Stres çarkı, stres çarkı modelleri, stres çarkı tasarımları, çark tasarımları, stres çarkı yapımı

Bisiklet zinciri ile özel olarak üretilen stres çarkı modeli.

Stres çarkı, stres çarkı modelleri, stres çarkı tasarımları, çark tasarımları, stres çarkı yapımı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Dün aldım birtane marketten aslında stres almıyor strese sokuyor beni değişik hareketler falan yapabiliyorsunuz.

  2. 2 sene önce

    Çok fgaydalı bir makale olmuş

  3. 3 hafta önce

    Merhaba, Ben: Sena Serdivan… Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ? Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ? Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim. Stres Çarkı Nedir ? Ne işe yarar ? lı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.