İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Sosyal Medya Virüsleri Temizleme

Sosyal Medya Virüsleri Temizleme

Sosyal Medya Virüsleri Temizleme

Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemleri

Merhaba. Sosyal Medya Güvenliği Sitemizde yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemlerini Paylaşacağız. Yazımızın sonunda Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemlerini Öğrenmiş Olacaksınız. Sayfamızın Aşağısında bulunan ” Yorum Yap “ Alanını kullanarak, Sosyal Medya Virüsleri hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Sosyal Medya Virüsü Nedir ?

Aslında bunlar virüs değildir fakat, çoğu kişi bunu virüs olarak tanımlar. Virüs sayabiliriz. Bilgisayar virüsü olan Adware virüsü ile aynı işlevi görür. Adware, Reklam virüsleri demektir. Sosyal medya virüsleri sizin istemeyerek, karşı tarafın reklamlarını paylaşmayı sağlar. Bu sayede bu virüsleri veya zararlı uygulamayı üreten kişi/kişiler ciddi anlamda para geliri elde etmektedir.

Sosyal Medya Virüsleri Nasıl Bulaşır ? Nasıl Dağılır ? 

Sosyal Medya Virüsleri, Kötü amaçlı uygulamalarla yayılır. İzin verdiğiniz uygulamalar, profilinizde paylaşımda bulunma ve duvarınızda ki paylaşılan gönderileri görebilir. Bu virüsler, Zorla reklam yaptırmayı amaçlamıştır. Örnek vermek gerekirse bir zamanlar HTC Uygulaması vardı (Resmi uygulama değildi.) ve İnsanlar bunun resmi bir uygulama olduğunu düşünüp, uygulamaya izin veriyordu. Bu uygulamada, tabanında bulunan kişilerin profillerinde reklam yapıyordu ve bunu çoğu insan durduramıyordu.

 

Sosyal Medya Virüslerinden Nasıl Kurtuluruz ? 

En çok kullanılan Sosyal Medya Ağları için resimler ekleyeceğim. Resimleri takip ederek sosyal medya virüslerinden kurtulabilirsiniz. Aşağıda görselleri bulunmayan Sosyal medya ağları için, Ayarlar > Uygulamalar. Yolunu izleyip uygulamaları hesabınızdan kaldırabilirsiniz. Aşağıda ki resimleri takip ederek sosyal medya hesaplarınızdan virüsleri temizleyebilir ve rahat edebilirsiniz. Sosyal medya virüslerini temizlemek basit bir işlemdir, umarım açıklayıcı olmuştur. 

1- Facebook Virüs Silme

Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemleri

2- Facebook  Virüs Silme

Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemleri

3- Twitter  Virüs Silme

Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemleri

4-  İnstagram Virüs Silme

Sosyal Medya Virüslerinden Kurtulma Yöntemleri

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap