İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. PubG Rakip Oyun geliyor “Project X”

PubG Rakip Oyun geliyor “Project X”

PubG Rakip Oyun geliyor “Project X”

PubG Rakip Oyun geliyor “Project X”


Project X artık resmen duyruldu. PubG ye rakip olacak oyun piyasaya çıkacağı tarih belli oldu. Detaylar haberimizde!!


PubG çıktığı tarih den beri oldukça fazla kullanıcıya ulaşmış durumda kısa bir sürede isede e spor kategorisine PubG eklenmişti. PubG turnuvaları oldukça popüler bir hale gelmişti.PubG çıktığında H1Z1 oyununu yerle bir etmiş ve oldukça fazla H1Z1 oyuncusu PubG ye geçmişti. Geçtiğimiz gün bir oyun duyuruldu ve bu yeni çıakcak olan oyun PubG ye rekabet etmek için savaşacak gibi duruyor. 2018 yılında çıkacak olan bu oyunun ismi eğer çok büyük bir değişikliğe gidilmez ise Project X olacak.

Project X eğer açıklananlar da bir yanlışlık yok ise ve gerçekleri açıkladılar ise gerçekten oldukça güzel ve fazla oyuncu kitlesine hitap edecek gibi duruyor.

PubG de harita boyutu 8×8 kilometre bir alana yağılmış durumda ve bu bizler için oldukça büyük bir harita olarak algılanmıştı. Bu haritada 100 oyuncu aynı anda oynaya biliyordu. Project X de ise 12×12 kilometrelik bir harita olacak. Bu 12×12 kilometrelik haritada tam 1000 oyuncu aynı anda bir birlerini ile savaşmaya çalışacak ve 1. olmak için çalışacaklar. Project Xde Battle Royale modu bulunacak ve bu modda 1000 yerine 400 oyuncu savaşacak.

 

2018 senesinde piyasaya sürülecek olan Project X ilk oynanabilir betası, ilkbahar aylarında başlayacak. Geliştirici ekibin yaptığı açıklamalara göre bu oyunda karakter gelişimi, harita yıkımı, doğal alanlarında yaşayan canlılar, dinamik hava koşulları, ateş, su ve kan izleri bulunacak. Vurduğunuz rakiplerden akan kan ile rakiplerini kolay lık ile takip edip saklandıkları yeri bula bileceksiniz. Peki, bir oyun geliştiricisi bu kadar dev gibi bir oyunu nasıl geliştiriyor? Dediğimiz gibi, SpatialOS isimli bir bulut teknoloji kullanılıyor. Oyun, tamamen bulut sistemi üzerinde çalışacak ve böylece hiçbir sıkıntı ile karşılaşmayacaklardır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Oyunun oynanış ve mekanikleri oldukça iyi oynamaya değer bir oyun