İlginizi Çekebilir
Haarp Projesi

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Patlayan Telefonlar ve Cihazlar

Patlayan Telefonlar ve Cihazlar

Patlayan Telefonlar ve Cihazlar

Patlayan Telefonlar ve Cihazlar

Son zamanlarda artan telefon patladı elektronik cihaz alev aldı gibi haberlere açıklık getiriyoruz.Detaylar yazımızda!

Artık bu tür haberleri çok duyar olduk.Hepimiz haberlerden bıkmış ve artık bir cihaz alırken acaba patlarmı diye düşünüyoruz.Aslında cebinde telefon taşıyan herkes adeta bir bomba taşıyor.Peki bu patlamaların asıl sebebi ne ve nereden geliyor da cebimizde bomba gibi patlıyor bu cihazlar.

Telefonların ve elektronik cihazların tek patlama sebebi vardır ve tek patlayanı vardır.Bu cümleye açıklık getirelim telefonlarda ve elektronik cihazlarda sadece batarya yani pil patlar.Aynı elektronik sigaralarda olduğu gibi.

Batarların farklı patlama sebebleri vardır bunlar:

Fazla kullanımdan ısınan ve şişmeye başlayan bataryanın patlaması,Çok fazla şarjda kalıp (2-3-4…gün kadar) bataryanın şişmesi ve ardından da kaçınılmaz son bataryanın bomba gibi patlaması,dayanıklılık sertifikası olmayan bataryaların veya pillerin kullanımda patlaması,sürekli şarjda veya şarjı takıp çıkartmak bataryaya zarar verecektir.

Telefonlar veya elektronik cihazlar sadece bataryası patlar ve kullanıcı bundan hasar almadan kurtulursa çok şanşlı bir şahış olarak nitelendirile bilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Patlayan telefonları bugüne kadar pek de duymuyorduk. Fakat samsung yapmış olduğu bir telefondaki kusur çoğu kişinin canını yaktı ve bu patlamaları çok sık şekil de duymaya başladık. Sadece samsung telefon da değil diğer marka telefonlarda da bu patlama riski batarya kaynaklı her zaman mümkün olmaktadır.

  2. orjinal batarya kullanmaya özen gösterelim patlayan telefonların % 99’u batarya yüzündendir.