İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Neden Bilinen Bir Marka Telefon Almalıyız?

Neden Bilinen Bir Marka Telefon Almalıyız?

Neden Bilinen Bir Marka Telefon Almalıyız?

Neden Bilinen Bir Marka Telefon Almalıyız?

Artık akıllı telefonlar çok fazla geliştiler ve hala gelişimi sürüyor ve marka şeçimi yapılır iken neden bilinen marka tercih edilmeli. Gelin cevaplayalım!

Akıllı telefonlar 2017 yaz aylarından itibaren artık markalar arasın da bir rekabete geçmiş durumda bir tarafta Apple şirketini geliştirmiş olduğu ve hayla geliştirilen İOS işletim sistemli akıllı iPhone lar. Diğer tarfta ise Google şirketinin geliştirdiği ve hala geliştirilen Android işletim sistemli telefonlar. Bir başka tarafta ise kendi hallerin de çok tutulmayan bir akıllı telefon kategorisin de bulunan eski adıyla Nokia yeni adı ile Microsoft Lumia Windows işletim istemli telefonlar yer alıyor. Bu işletim sistemlerine bakacak olur isek Android açık kaynaklı, Windows ve İOS kapalı tabanlı akıllı telefon işletim sistemleridir. Hiç bir çakma veya replika akıllı telefonda İOS ve Windows işletim sistemi bulamaz iseniz genelde replika veya çakma telefonlarda Java veya Android işletim sistemleri bulunur. Bunun sebebi açık kaynaklı olmalarıdır ve kullanıcı bu sistemleri geliştire bilir.

Peki akıllı telefon alır iken neden markaya dikkat etmemiz gerekmektedir.İlk önce marka telefonlar her zaman iyidir gibi bir söylenti kesinlik ile doğru değildir çünkü bazen çok büyük firmalar saten biz markayız bizim yaptığımız ürünü satılır bizim bağımlımız çok diye düşük sistemli ve donanımlı akıllı telefonlar uçuk fiyatlara satışa çıkarta biliyorlar ve doğal olarak bir çok eleştriye maruz kalıyor ama yine o hasta kitle o telefonlardan satın alıyor ve marka yine kazanmış oluyor.Akıllı telefon alır iken ilk önce bütçenize göre nasıl bir model ve donanım alacağınıza karar vermeniz gerekiyor ve bu marka mı yoksa ülkemizde tanınmayan ama diğer ülkeler de oldukça fazla kullanılan bir marka mı olacak ona karar vermeniz gerekmektedir.Tavsiyemiz alacağınız telefonu ilk önce tanıtım videoları var ise tanıtım videolarını izlemeniz çevrenizde kullanan var ise deneyimlerini sormanız ve ona göre bir şeçim yapmanız gerekmektedir.Bunların hepsini karşılaştırdığınız da size en yakın olan telefonu bulmuş olacaksınız ve marka bu şeçenekte bir tık geride olacaktır.Ülkemiz de tanınmayan bir çok Çin markası aslında çok iyi ve kaliteli ola biliyor ve kullanıcılar bu markaları hiç duymadım ama araştırmadımdiyip marka alıyorlar ve ardından pişman olabiliyorlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap