İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnternetten alışveriş güvenli midir?

İnternetten alışveriş güvenli midir?

İnternetten alışveriş güvenli midir?

İnternetten alışveriş güvenli midir?İnternet güvenilir midir

İnternetten alışveriş güvenli midir?  

Bu yazımızda internetten alışveriş yapmanın avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz. Çoğu kişi bu konuda ikilemde kalabilir. Çokta normal internet şuanda yaygın olarak kullanılsa da internetten alışveriş kimilerinin gözünde tamamen güvensiz olarak gözükebiliyor. İnternet kimi zaman ekonomik kimi zaman da daha pahalı olabiliyor. Bir ürün alırken fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Güvenlik diyince akla ilk kredi kartı ve benzeri bilgileri de önem taşıyor. Bunun hakkında güvenilir sitelerde 3d security sistemi devrede oluyor. Bu sistem sayesinde siz telefonunuzdan onay vermeden satın alım işlemi gerçekleşmiyor.

İnternetten alışverişin avantajları

İnternetten alışveriş yaptığınızda alacağınız ürünü mağaza mağaza dolaşıp aramanıza, hangisi daha uygun fiyatlı diye bakınmanıza gerek kalmaz. İstediğiniz ürünü internet üzerindeki online mağazalarda araştırıp yorulmadan ve çok fazla uğraşmadan fiyatlarını kontrol edebilirsiniz. Bir güzel tarafı da alıcıların yaptığı yorumlara göre memnuniyetine bakabilirsiniz. İndirimleri de takip ederek aynı ürünü daha ekonomik şekilde alabilirsiniz.

İnternet güvenilir midir

İnternetten alışverişin dezavantajları

İnternetten yaptığınız alışverişler de ürünü doğrudan olarak göremezsiniz. Gelen ürün arıza çıkarttığında veya istediğiniz gibi gelmediğinde iade etmek veya yetkili servisi bulmak biraz uğraştırıcı olabilir. Güvenilmez siteler üzerinden satın alım yaparsanız destek almak zorlaşabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap