İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Google Adsense
  3. Google Adsense İçin İletişim Sayfası Hazırlama

Google Adsense İçin İletişim Sayfası Hazırlama

Google Adsense İçin İletişim Sayfası Hazırlama

Google Adsense İçin İletişim Sayfası Hazırlama

Google adsense hesabına sahip olmak için yapılması gerekenler ilk önce Google adsense için gerekli sayfaların hazırlanmasıdır. Bu sayfaları siteniz için hazırlarsanız ve ana sayfanızda belirtirseniz, Google adsense hesabınızın onaylanması için faydalı hareketler göstermiş olursunuz.
Ayrıca bir önce ki ” Google Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler ” başlıklı makalemizi okuyup detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Google Adsense almak için Google, tüm sitenizi araştırır. Sizin, ziyaretçileriniz veya 3. şahıslar için hazırladığınız bu sayfalar sayesinde Google’ın gözüne girmeyi başarabilirsiniz.

Bu makalemizde ise Google Adsense için İletişim Sayfası nasıl hazırlanır konusuna değineceğiz.

Sitenizde kullandığınız altyapıya göre çeşitli eklentiler bulunuyor. Biz WordPress kullandığımız için WordPress üzerinden Adsense iletişim Sayfası hazırlamayı göstereceğiz.

Adsense İletişim Sayfası Nasıl Hazırlanır ?

WordPress kullanıcıları için en çok tercih edilen form eklentisi; Contact Form 7 eklentisidir. Bu eklenti sayesinde istediğimiz gibi iletişim sayfaları hazırlayabiliriz. Haydi Adsense için İletişim sayfası oluşturmaya başlayalım…

İlk olarak; WordPress yönetim panelimize giriş yapıyoruz, eklentiler -> eklenti yükle -> Popüler -> Contact Form 7 eklentisini yüklüyoruz ve aktif hale getiriyoruz. Bu eklenti sayesinde Adsense için faydalı iletişim sayfası hazırlayacağız.

Adsense iletişim sayfası nasıl hazırlanır ?

Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra sol menümüze İletişim alanı eklenecek. İletişim Alanına tıklıyoruz.

Adsense iletişim sayfası nasıl hazırlanır ?

[irp posts=”6154" name=”Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler”]

Yeni ekle linkine tıklıyoruz ve İletişim Form’u oluşturma alanına giriş yapmış oluyoruz. Burada dikkat etmeniz gerekenler: Gerçek ve kendi mail adresinizin yazılması, ad soyad, konu ve kişinin mail adresi kutucuklarının bulunması. Bu alanları mutlaka zorunlu alan haline getirin. Bu sayede boş form gönderimi yapılamaz. Bu da mail kutunuzun düzenini sağlayacaktır. İletişim formumuzu hazırladıktan sonra sağ üst tarafta bulunan KAYDET butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Adsense iletişim sayfası nasıl hazırlanır ?

İletişim Formumuzu kaydettikten sonra bize bu kısa kodu verdi. Bu kısa kodu Sayfamızın HTML Alanına gireceğiz.

Adsense iletişim sayfası nasıl hazırlanır ?

Yeni sayfa oluşturma alanına geldikten sonra bize verilen Kısa kodu, sayfamızın HTML Alanına yapıştırıp kaydediyoruz.

Adsense iletişim sayfası nasıl hazırlanır ?

Yapıştırdıktan sonra sayfamızı yayınlıyoruz. Yayınladıktan sonra iletişim sayfamız Temamızın tasarıma göre değişiklik gösterecektir. Bizim kullandığımız temada bu şekilde görünüyor. Bence sade ve hızlı bir iletişim sayfası oluşturma aracı.  İsterseniz iletişim sayfanızda mail adresinizi belirtebilirsiniz veyahut dilediğiniz bir bilgiyi ekleyebilirsiniz.

Adsense iletişim sayfası nasıl hazırlanır ?

Google Adsense için iletişim sayfası nasıl hazırlanır makalemizin sonuna geldik. Google Adsense hakkında diğer makalelerimiz için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Adsenseye yeni başvuracağım. İletişim sayfasının olması gerektiğini okumuştum bir yerde . Nasıl ve hangi eklentiyi kuracağımızı anlattığınız için teşekkürler