İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google Adsense daha fazla kazanmak için neler yapılmalı

Google Adsense daha fazla kazanmak için neler yapılmalı

Google Adsense daha fazla kazanmak için neler yapılmalı

Google Adsense bir çok kullanıcının son aylarda en çok şikayet ettiği, kurumlardan bir tanesi, son aylarda azalan gelirler ve reklam değerleri yüzünden bu sorun site sahiplerinin başını derde sokmakta, peki bu sorunlar nasıl atlatılır ? Detaylar yazımızda!

Google 2019 yılının başından beri bir çok kullanıcı tarafından sorulara ve sorunlar ile karşı karşıya kalmakta. Bunun tek sebebi ise ülkemizde ki reklam gelir sorunları, reklamlar gösterilir iken bir sorun yok fakat 2018 yılında alının tıklama oranına göre 2019 yılında alınan tıklama oranı aynı olmasına rağmen (ay bazında) Google Adsense çok düşük miktarlarda paralar kazandırmakta. Bu sorun bizler de baş başa kalmış durumdayız, bir ay Google Adsene güzel bir kazanç sağlar iken diğer aylar dibe vuruyor, tam tamam gelir grafiği düzeldi dediğimiz aylarda birden gelir düşmesi oluyor ve birden kazanç dibe vurup günü çok düşük miktarlarda bir kazanç ile kapatmak zorunda kalmış durumdayız. Sebebine gelecek olur isek bunun hiç bir açıklaması yok ve bazı kesim dolar kurunda ki dalgalanma dese de bu durum Google tarafından ne onaylandı ne de reddedildi, yani tekrar edecek olur isek hiç bir açıklama şuanda yok. SEO uzmanlarına göre bir sebebi ise yazılan yazılar veya oluşturulan içerikler, artık ülkemizde sürekli olarak birbirinden kopyalama yapılarak oluşturulduğu için Google index atması daha zor ve index alırsa da Google Adsenseden alacağı paranın çok az olacağını iddia etmekteler.

Bizim görüşümüz ise eğer siteniz herhangi bir şekilde para kazanmıyor veya çok az miktarlarda para kazanıyor ise, öncelik ile bu sektörde dikkat edilmesi gereken bir nokta var! Bu nokta ise; ben bu işi para kazanmak için mi yapıyorum yoksa kendimi geliştirip belirli bir kazanç mı kazanmak için mi yapıyorum ? Sorularını kendinize göre cevaplama yapıp, işe atılmalısınız. Diğer yandan bir sitenin veya blog sayfasının kazanç sağlaması için siteye veya blog sayfasına tıklama sayısı lazım, tıklama sayısı içinde uygun içerik ve sitenin veya blog sayfasının içeriğine uygun bir şekilde hedef kitle seçilmesi gerekmekte. Diğer yandan yapılan içerik tamamen özgün olmalı ve eğer bir kopyalama yapılacak ise kaynağı kesinlik ile verilmeli, aksi halde bu işlem çalma olmaktadır. Özgün içerik ve dikkat çeken bir içerik hem sizin gelişmeniz hemde kazanç sağlamada büyük bir adım olacağından kesinlik ile yazılan yazılar ve içerikler özen ile hazırlanmalı ve hedef kitleye uygun bir biçimde uygulanmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap