İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir?

En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir?

En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir?

En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir?

En sağlam bilgisayar parçaları nelerdir?-Evet yazımızda bunu açıklamış olacağız.Detaylar Yazımızda!

Masa üstü bilgisayarlarımızda en sağlam parçalar nelerdir? -Bunlar genel olarak (anakart,ekrankartı,psu,işlemci,ram,hdd veya ssd,optik cd okuyucu ve extra ek donanım kartlar.)

Genellikler çok duyarız ekran kartım bozuldu veya yandı gibi haberleri veya söylentileri bu durum çoğu oyuncunun başına gelmiştir.Sebebi ise ekran kartlarının neredeyse en kolay bozulan veya halk diliyle yanan parçadır.

Psu yani güç kaynağı da çok bozulan veya yanan bir donanımdır.Sebebi dalgalanan şebekedeki  elektrik direk psu yu boza biliyor bunun çözümü basit bir adet dalga önleyici cihaz ile bu sorun ortadan kalkıyor ve psu en zor bozulan bir donanım haline geliyor.Tabi fanı bozulup ısıdan bozulmaz ise

İşlemci ısıdan veya fazla akım gelmesinden yana biliyor başka bir sebeb den bozulması zor bir donanım.

Ram,hdd,ssd,optik cs okuyucu zor bozulan donanımlardır.Bu sebeb ile çok zor bozulan sağlam donanımlar arasında.

Anakart:Motherboard diğer adı ile zor bozulan veya yeri geldiğinde çok hassa bir donanımdır.Fazla akım veya ısı ile bozula bilir eğer anakart yanar ise birçok donanımı da kendi yanında götüre bilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 hafta önce

    Merhaba, Ben: Yaşar Kurnaz… En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir? Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir? Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim. En Sağlam Bilgisayar Parçaları Nelerdir? lı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.