İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

Doğu Ekspresi ile şehir gezmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızda sizler için Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır? rehberini hazırladık. Umarım faydalı olabiliriz. Bir kaç bilgilendirmenin ardından hemen rehberimize göz atabilirsiniz. Biletler genellikle 00:00 – 02:00 saatleri arasında hemen tükenebiliyor. Bu da doğu ekspresine olan yoğun ilgiyi gösteriyor.

Doğu Ekspresi‘nin kaldırılacağı yönünde söylentiler dolaşıyor, doğu ekspresi yolcuları bu söylentiye tepki gösterdi fakat doğu ekspresinin kaldırılmayacağı açıklandı. Bu tür söylentilere inanmayınız mutlaka resmi açıklama bekleyiniz.

Doğu Ekspresi ile seyahat yapmak ve farklı şehirleri görmek istiyorsanız ilk olarak bilet satın almalısınız veya bulmalısınız. Sosyal medyada başlatılan doğu ekspresi ile kars‘a yolculuk akımı, Doğu ekspresine olan yoğun ilgiyi arttırdı. Fakat turizm şirketleri herkesten önce bu biletleri alıp karaborsada satabiliyor. Doğu ekspresi ile seyahat edecekseniz mutlaka 1 hafta önceden gideceğiniz şehir için bilet almanızı öneririz çünkü turizm firmaları tarafından anında alınabiliyor. Sorunsuz bir seyahat yapmak istiyorsanız mutlaka önceden plan yapıp bilet satın almanız gerekmekte.

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

Doğu ekspresi ANKARA-KIRIKKALE-KAYSERİ-ERZİNCAN-ERZURUM-SİVAS-KARS şeklinde her gün yaklaşık olarak 1900 KM Sefer yapılıyor. TCDD doğu ekspresi tam olarak 24-25 SAAT Aralığında sürüyor. Ankara’dan trene binip son durak olan Kars’a ulaşabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Bilet Satın Alma

Turizm şirketlerinden yüksek fiyatlara bu biletleri almak yerine daha uygun fiyatlara doğu ekspresi bilet satın alabilirsiniz fakat çok hızlı olmanız gerekiyor. Yazımızın yukarısında da açıkladığımız gibi planınızı yapıp ortalama 1 hafta erkenden almanız gerekiyor. Biletler genellikle 00:00 – 02:00 saatleri arasında hemen tükenebiliyor. Bu da doğu ekspresine olan yoğun ilgiyi gösteriyor. Genellikle gençler ve yolculuk yapmayı seven kişiler tarafından kullanılıyor. Hemen yazımızın devamından Doğu ekspresi bilet nasıl satın alınır? sorusuna cevap bulabilirsiniz.

İlk olarak TCDD EYBİS Sitesine giriş yapmamız gerekiyor. ( Elektronik Yolcu Bilet Satış-Rezervasyon Sistemi )

HEMEN BURADAN TCDD EYBİS SİTESİNE GİDEBİLİRSİNİZ.

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

TCDD EYBİS Sitesine girdikten sonra açılan sayfanın sağ tarafında bulunan bilgileri doldurun ve ARA Butonuna tıklayın. Size uygun SEFER bulunursa ana ekranda gösterilecektir. Bilet alırken hızlı olmalısınız çok çabuk biletler tükenebiliyor. Örneğin 25.01.2018 tarihinde Kars’a yolculuk yapacaksınız. Doğu ekspresi bilet için mutlaka 1 hafta önceden satın alma işleminizi tamamlamanızı öneriyoruz.

Aradığınız seferi bulduktan sonra KART BİLGİLERİNİZ ile doğu ekspresi bilet satın alabilirsiniz. Herkese iyi seyahat etmeyi diliyoruz, umarım faydalı olabilmişizdir.

Bu yazımızda sizler için Doğu Ekspresi Bilet Nasıl alınır? ve Doğu Ekspresi Bilet Satın Alma rehberini hazırladık. Diğer gezi yazılarımız için sitemizin anasayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap