İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. cPanel WordPress Kurulumu

cPanel WordPress Kurulumu

cPanel WordPress Kurulumu

cPanel WordPress Kurulumu

WordPress, dünya’nın en popüler içerik yönetim sistemidir. Milyonlarca site tarafından kullanılmaktadır. Bir blog sahibi olmak istiyorsanız veya bir işletme sahibiyseniz WordPress kullanarak ücretsiz bir şekilde bir çok özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu makalemizde cPanel üzerinden wordpress kurulumunu anlatacağız.

WordPress Diğer Makalelerimiz

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır ?
WordPress Nedir ? 
WordPress ve Blogger’ın Farkları Nedir ?
Blog açmanın maliyeti nedir ?

Teknik bir bilgiye sahip değilseniz veya uğraşmak istemiyorsanız cPanel üzerinden wordpress kurulumu yaparak hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hemde uğraşmamış olursunuz. cPanel üzerinden wordpress kurulumu maksimum 1 veya 2 dakika sürmektedir. 

cPanel WordPress Kurulumu

İlk olarak cPanel’e giriş yapmamız gerekiyor.
cPanel : www.siteadresiniz.com:2082 veya ipadresi:2082
Olarak giriş yapabiliriz.

cpanel wordpress kurulumu

cPanel’e giriş yaptıktan sonra ” YAZILIM ” Bölümünü bulmamız gerekiyor.

Otomatik wordpress kurulumu

 YAZILIM Bölümünde Softaculous app installer isimli uygulamayı buluyoruz. Bu uygulama çoğu hosting sağlayıcısında mevcuttur. Olmazsa olmaz bir uygulamadır. Hosting hizmetiniz bu uygulamayı barındırmıyorsa ” SİTE YAZILIMI ” isimli modül ile aynı şekilde wordpress kurulumu yapabilirsiniz.

Otomatik wordpress kurulumu

Uygulama üzerinden ” WordPress ” yazısına tıklıyoruz. Biz WordPress kuracağımız için doğal olarak tercihimiz wordpress olacak. 🙂 Bir sonra ki adımda bir kaç bilgi doldurmamız gerekecek.

cpanel wordpress kurulumu

cPanel wordpress kurulum bölümüne geldik. Burada ki tüm ayarlar ve bilgiler, wordpress‘i oluşturacak. Protokol ayarlarını dikkatlice ayarlayın ve bilgilerinizi kontrol edin. Daha sonrasında ; sayfa aşağısında bulunan ” YÜKLE ” butonuna tıklayın.

Otomatik wordpress kurulumu

cPanel üzerinden wordpress kurulumu işte bu kadar basit. Maksimum 1 veya 2 dakika içerisinde cpanel ile wordpress kurabilirsiniz. Gelişen sistemler sayesinde zamandan tasarruf etmiş oluyoruz. Uğraşmamıza gerek yok.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap