İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır?

Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır?

Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır?

Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır?

Piyasada artan çakma veya replika telefonlar nasıl anlaşılır?Neden çakma telefon almamalıyım gibi gibi sorulara cevap vereceğiz! Detaylar Yazımızda!!

Son zamanlarda yükselen ve gelişen teknoloji ile de akıllı telefonlarda artık belirli bir seviyeye ulaşmış durumda fakat her yeni ve marka telefonlarının genelde akıllı telefon çıkmadan replikası veya çakması piyasaya sürülüyor ve gerçekten gözle anlaşılmayacak kadar zor bir hal alıyor.Peki çakma telefonlar nedir?Çakma telefonlar öncelik ile emek hırsızlığıdır.Örnek verecek olur isek bu sene Apple firması iPhone 7 yi piyasaya sürmüştü.Ama piyasada sadece orjinal iPhone 7 ler değil bir sürü çakması ve replikası Çin de üretilip dünyaya sunulmuştu. Replika telefonlar ne oluyor? Replika telefonlar kısa bir açıklaması orjinal ürünün dış görünüş bakımından tamamen aynı olan çakma modellere replika denilmektedir bunun bile kalitesi vardır.Örnek olarak 1. Derece replika 2. Derece replika ve son olarak 3. Derece replika modelleri vardır bunların ücretleri 1. den pahalı 3. ucuza gelmektedir.

Çakma telefonlarda radyasyon konusunda hiçi bir önlem alınmıyor ve direk yüksek sar değeri ile sizleri karşı karşıya bırakmaktadır.Peki orjinal ürün çakma üründen nasıl anlaşılır?

Telefonların ilk başta İMEİ kayıtlı olup olmadığını kontrol edin.Daha sonrasında telefonların arksında CE diye bir ibare yer alır işte o ibarenin yanında dört adet sayı var ise telefon orjinaldir.Örnek verecek olur isek “CE 0009” gibi.iPhone telefonlarda çakmaları olsada hiç bir zaman yazılımı taklit edilemez.Bu sebebten sonrada iPhone telefonlarda İOS temalı android kullanılır.

Yorum Yap

Yorum Yap