İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Bitcoin Değeri Yükselecek mi?

Bitcoin Değeri Yükselecek mi?

Bitcoin Değeri Yükselecek mi?

Bitcoin Değeri Yükselecek mi?

Kripto para birimlerinin en değerlisi durumunda olan Bitcoin son zamanlarda değerinde dalgalanma yaşıyor, peki değeri artacak mı yoksa düşecek mi?

Bitcoin geçen senenin en çok haber olan ve dünyada değeri artması ile birlikte gündeme gelen kripto para birimidir. Sanal olarak kullanıldığından takip edilmesi ve Bitcoin ile ödemeler oldukça kolay fakat değeri şuan olarak 40 bin Türk lirası değerlerinden de, geçtiğimiz sene bu rakam 70 bin ile 50 bin Türk lirası arasında değişmekte idi. Bu sene 20 bin hatta daha az fiyatlara kadar düştü ve bir çok yatırımcı Bitcoin yükseleceğini düşünerek satın aldılar fakat yıl bitmesine rağmen halen fiyatı 40 binlerde. Eğer bu saatten sonra halen Bitcoin almayı düşünüyor iseniz bizde biraz daha düşünün ve yatırımlarınızı daha mantıklı işlerde harcayınız. Çünkü dünyanın kullanığı sanal para birimi olduğu için her an değeri yükselebileceği gibi ani bir düşüş de yaşayabilir.

Bitcoin ülkemizde çok fazla kullanılmasa da dünyada oldukça fazla kullanıldığı için popülerliği halen devam ediyor. Bir çok insan Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini illegal veya suç olarak gördüğü için kullanmaya korkuyor, kullanmaktan çekiniyor ve etrafındaki insanları da bu görüş yüzünden olumsuz etkiliyor. Tabi ki bu görüşlerin bir kısmı doğru. Peki doğru olan görüşler neler? İlk başta Bitcoin veya diğer kripto para birimleri genelde yasa dışı işlerde kullanılıyor ve bunu bir şekilde haberlerde veya sosyal medyada gören insanlar bu sanal paraları tehlikeli görüyor, kripto paralar nereden ödeme alındığı veya nereye ödendiği takip edilemeyeceği için illegal işlerde pek çok kullanılıyor.

Bitcoin değeri düşecek mi yoksa yükselecek mi? Bizler ne ekonomist yada borsa işleri ile uğraşıyoruz fakat son yılların yükseliş ve düşüş grafiklerine baktığımızda çok fazla dalgalanmalar mevcut ve önümüzdeki tablo büyük ihtimal ile yıl sonuna kadar yerinde sayacak gibi, eğer ülkemizde ekonomi olumlu anlamda gitmeye başlar ise gelecek yılda değeri düşebilir, eğer durumlar kötüye gider ise doğal olarak fiyatı yükselecek ve şuan Bitcoin yatırımı yapar ise çok fazla paralar kazanabilir. Bu yazı hiç bir şekilde tavsiye değildir sadece yorumdur ve bilgi amaçlı yazılmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap