İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Bilecik’te Üniversite Şenliğinde Yangın

Bilecik’te Üniversite Şenliğinde Yangın

Bilecik’te Üniversite Şenliğinde Yangın

Bilecik’te Üniversite Şenliğinde Yangın

BŞEÜ bahar şenliğinde bir kaza yaşandı. Dilek feneri uçuran öğrencilerin bir feneri onlarca kişinin içinde bulunduğu rangera çarpınca yangın çıktı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 10.Yıl kutlamaları ve bahar şenlikleri kutlamalarında 2-5 Mayıs arasında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde konserler ve çeşitli etkinlikler yapılıyordu.Son konser olan Kolpa konserinden sonra bitiş gösterisi için 10.000 adet dilet feneri uçurma planı vardı.Fakat işler yerinde gitmedi ve uçan bir kaç dilet feneri ranger a takılınca ranger birden alev aldı ve görevliler söndürme çalışmaları ile olay fazla büyümeden söndürüldü.Yaralan olmadı.

Bilecik İHA açıklamaları şöyle:

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Gülümbe Yerleşkesi’nde 2017 Bahar ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen eğlence alanında bugün Kolpa Grubu konseri vardı. Konser alanını dolduran binlerce kişi doyasıya eğlenirken konser sonunda dilek feneri uçuran öğrencilerin bir feneri içinde yaklaşık 40 kişi bulunan rangerın koluna isabet etti. Bir anda alev alan rangerin makinistinin zamanında müdahalesi sonucu kısa sürede ranger durdurulurken, üzerine yangın sırasında ateş parçaları düşen vatandaşlar içinde bulundukları kafeslerden çıkartılarak güvenli bölgeye uzaklaştırıldı. Bu esnada ranger işletmecileri çevre esnaftan aldıkları yangın tüpleri ile yangını söndürmeye çalışırken, bu çabalar sonuçsuz kaldı. Bazı çalışanlar ellerindeki bidonlarla yanan yerlere su dökerken, 2 çalışan yangının çıktığı yaklaşık 20 metre yükseklikteki alana çıkarak müdahale etmesi gözlerden kaçmadı. Yangın sırasında dilek fenerlerini uçurtmaya devam eden öğrenciler, bir yandan da rangerın yanında bulunan gondola binmeye devam ettiler. Üniversite güvenlik görevlileri öğrencileri ve sivil halkı güvenli bölgeye uzaklaştırırken, yangının çıktığı alanda çember oluşturdular. Olay yerine gelen Bilecik Belediyesine ait itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken, yangın söndüğü sırada alanda bulunanlar itfaiye ekiplerini alkışladılar. Ranger sahibi işletmeci dilek feneri satan şahsı üniversite yetkilerine şikayet ederken, yangını söndürme işlemleri sırasında öğrencileri çalan Oyun havalarıyla eğlenmeye devam ettiler.

Kaynak:http://www.iha.com.tr/bilecik-haberleri/universite-senliginde-gorunmez-kaza-40-kisinin-icinde-bulundugu-ranger-alev-aldi-bilecik-1694714/

 
Bilecik Eczane

Bilecik Nöbetçi Eczane

Bozüyük Eczane

Yorum Yap

Yorum Yap