İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Bilecik Eskişehir yolu üzerinde bulunan EDS çalışıyor mu?

Bilecik Eskişehir yolu üzerinde bulunan EDS çalışıyor mu?

Bilecik Eskişehir yolu üzerinde bulunan EDS çalışıyor mu?

Ülkemizde paralı ve ücretsiz tüm otobanlarda ve şehir içlerinde EDS ile araçların hızları tespit edilmekte ve aksi durumda ceza kesilmekte. Peki Bilecik Eskişehir yolunda bulunan EDS çalışıyor mu? Çünkü sürekli araçların hızları düşük olsa dahi araçların resimlerini çekmekte. Gelin cevabını söyleyelim.

Bilecik Eskişehir Yolunda EDS Çalışıyor mu ?

EDS ler motorlu araçların hız sınırlarına uymaları için alınmış bir önlem olarak görünse de, bu işlem pek de öyle değil çünkü Bilecik Eskişehir yolunda bulunan EDS aracınızın hızı hız sınırlarının altında olsa dahi araçların fotoğraflarını çekmekte. Bu sorunun sebebi hiç bir şekilde araç sürücüleri değildir öncelik ile bunu belirtelim, diğer yandan Bilecik belediyesi ve kara yollarından alınan bilgiye göre eğer hızınız, belirlenen hız limitinin altında ise EDS aracınızın fotoğrafını çekse dahi ceza gelemeyecektir. Peki neden EDS hızı düşük olan motorlu araçların fotoğraflarını çekiyor? Bu sorunun cevabını vermeden önce gelin Bilecik Eskişehir yolunda bulunan EDS için hız limitleri neler onu öğrenelim. Otomobil için saate de 110 Km/s, ticari araçlar için 100 Km/s , otobüs ve minibüsler için 90 Km/s ve kamyon ve tırlar için ise 85 Km/s olarak hesaplanmıştır, tabi bunlara ek olarak %10 luk bir hata payı da bulunmakta.

Bilecik Yolu EDS Çalışıyor mu ?

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Bilecik Eskişehir yolunda bulunan EDS araçların kontrol etmek amacı ile fotoğraflarını çekildiğine dair bir açıklama yapıldı fakat, açıklamanın detayları henüz tam olarak bilinmiyor. Diğer yandan bir başka açıklamaya göre ise Bilecik Eskişehir yolunda bulunan EDS’nin markası diğer EDS lerden farklı ve ayar yapabilecek bir yetkili olmadığından, hız ayarları düşük girilmiş durumda ve bu sebep ile hızı düşük olan motorlu araçlara cezai işlem uygular gibi fotoğrafları çekilmekte. Eğer bu istikamet den geçer iseniz ve hızınız kurallara uygun ise yine de EDS çaktı ise, merak etmeyin elinize her hangi bir ceza gelmeyecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap