İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. AMD Yeni Ürünlerini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

AMD Yeni Ürünlerini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

AMD Yeni Ürünlerini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

AMD Yeni Ürünlerini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

AMD yakında piyasaya sunulacak yeni Ryzen ve Radeon ürünlerini COMPUTEX TAIPEI 2017’de düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

AMD 2017 yılında bomba gibi geliyor ve birçok platformda işlemci çıkartmayı planlıyor ve ürünler satışa çıkacak tarihlerini beklemekteler bu yeni çıkacak ürünler ise şöyle:

Ryzen Momentum:Aralarında AMD Ryzen 5 ve AMD Ryzen 7’in de bulunduğu yeni AMD Ryzen masaüstü işlemcisinin geçtiğimiz dönemde piyasaya sunuluşunun ardından AMD Ryzen için devam eden bu hareketin hatlarını belirledi.Global PC OEM’lerinin Ryzen 7 ve Ryzen 5 ile güçlendirilen ürünler oyun bilgisayarları ve yayıncı donamımların da kullananıla bilecek.

EPYC:Bu işlemci ailesi ise bulut tabanlı sunucularda ve veri işleme merkezlerinde kullanıla bilecek.EPYC işlemciler 20 haziran 2017 tarihinde piyasaya çıkartıla bileceği düşünülüyor.

Ryzen Mobile:AMD Ryzen Mobile APU’sunu ilk defa tanıttı ve bu APU da 8 iş parçacığı ve 4 Çekirdek bulunacak.Bu işlemciler genellikle ile ultrabook gibi çok ince bilgisayarlarda kullanılacak.İsminde mobil olması sizi telefon için kullanılacak diye şaşırtmasın ismindeki mobil ufak ve performanslı anlamına geliyor.

AMD VR-Ready İşlemciler:Bir çok firma VR teknolojisine adım atmış durumda.AMD bu felsefeden yola çıkarak,kendileride 2017 yılında VR destekli ve VR teknolojisini en üst seviyelerde performans gösterecek.İşlemcilerini piyasaya sürecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Merhabalar, yazı çok net ve anlaşılır şekilde yazılmış. Günümüzde internet siteleri gerçekten internet çöplüğüne dönmüşken bu kadar sade ve net bir şekilde açıklanmış yazı okumak zevkliydi.

    Teşekkürler, bu güzel bilgiler için.