İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Alkol Oranı Yüksek İçkiler

Alkol Oranı Yüksek İçkiler

Alkol Oranı Yüksek İçkiler

Alkol Oranı Yüksek İçkiler

Yazımızda alkol oranı yüksek olan içkileri detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Detaylar yazımızda!!

Alkol bilindiği üzere bağımlılık yapan bir maddedir. Bu yüzden az alınması veya hiç alınmayıp, alınıyorsa dahi kararında alınması gerekmektedir. Fazlası zararlı olduğu gibi azı da zararlıdır. Listemize geçmeden önce, listede bulunan bazı içkiler ülkemizde satılması yasaktır ve yasal olmayan yollardan ülkeye kaçak yollar ile sokulduğu taktirde tüketilebilir.

Listemizin başında alkol oranı en yüksek olan içkilerden olan Yeşil peri Absent bulunuyor, ülkemizde satışı yasak ve alkol oranı ise %90 ların üzeriden de olanlarda var %75 civarında olanlarda var.

İkinci sırada ün mutlu ülke olarak bilinen Küba’nın bir içkisi olan CORUBA ROM bulunuyor ve alkol oranı ise %80 seviyelerinde.

Listenin üçüncü sırasında ise %67 Alkol oranı ile bir Fransız yapımı likör olan Chartreuse Elixir Vegetal bulunuyor.

Listenin ortalarına gelir ilen ise bir Türk alkolü içki olan ve tam %50 alkol oranına sahip bir rakı bulunuyor ismi ise Altınbaş Rakı.

Temelde tahıllar, ardıç meyvesi, kişniş ,melek otu ve kökü,  meyan kökü, rezene, tarçın vb. bitkilerin birlikte damıtılması sonucu oluşan renksiz, pürüzsüz, yoğun aromalı bir içki olan Gilbey’s Cin % 47,5 oranla 5. sırada yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap