İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. AKN,AKK kaldıracak İnternet Şirketleri

AKN,AKK kaldıracak İnternet Şirketleri

AKN,AKK kaldıracak İnternet Şirketleri

2019 yılında kalkacak olan AKN hangi firmalarda kalkacak tüm detaylar yazımızda.

Artık 2019 yılına girmemize çok az bir zaman kaldı ve nerede ise bütün internet kullanıcıları acaba ANK 2019 yılında kalkacak mı diye merak etmiş durumda. Aslında AKN nin 2019 yılında kalkacağı tam 2 sene önceden belliydi, fakat uzmanlar ve yetkililer bir türlü resmi bir açıklama yapmadılar. Türknet ve benzeri firmalar nerede ise bir seneden beri AKN siz internet paketlerini diğer firmaların AKN li paketlerinden daha ucuza satıyorlardı, artık 2019 yılında tüm firmalarda AKN kalkacak ve limitsiz internet kullanmaya başlayacağız, eğer sizlerin bir AKN li paketiniz var ise ve sözleşmenizin bitmesine daha çok uzun zaman var ise korkmayın sizinde AKN niz kalkacak ve internet paketinizi hiç bir ek ücret ödemeden sözleşmeniz bitene kadar kullanacaksınız. (Ek ücret şuan da hiç bir firmada görmedik fakat bu görmeyeceğimizin anlamına maalesef gelmez ilerleyen zamanlarda bunu göreceğiz diye umuyoruz.)

 

Fakat AKN kaldırma haberine maalesef sevinemeyecek bir kitle bulunuyor bunlar kim mi? Eğer paketiniz 4 Mbps hızında ise veya 20 GB AKN ve altında ise sizlerin paketlerinde AKN kalkmayacak ve eski paketiniz den kullanmaya devam edeceksiniz. Bu paketler çıkmasının bir numaralı sebebi ise internet sağlayan firmaların kendilerini tanıtmak amaçlı kullanıcılara yani sizlere bu düşük hızlı ve AKN li paketleri sunmaları.

.

ANK kaldıracağını açıklayan firmalar ise şunlar;

İlk önce Türk net zaten uzun zamandan beri AKN kullanmıyor ve bundan sonrada kullanmayacağı için Türk net de AKN kaldırılması bir şey değiştirmedi. Diğer yönden Mileniyum Net de bu kategoride olmakta ve onlarda aynı Türk Net gibi AKN kullanmıyorlardı ve bu saat den sonrada kullanmayacaklar. Diğer bu firmalar gibi Türkiye de bir çok firma var fakat isimlerini tam anlamında duyuramadıkları için maalesef buraya yazamıyoruz ama emin olun onlarda da AKN var ise, 2019 yılında AKN kalkacaktır tabi paketiniz 4 Mbps hızında ve 20 GB AKN ve altında ise geçerli değil. Diğer yandan en çok kullanılan ve belkide en çok beğenilmeyen firma olan eski adı ile TTnet yeni adı ile Türk Telekom İnternet son ana kadar beklediler ve son günlerde yaptıkları paketler ile yine hedef nokta oldular, hedef nokta olmalarında da ki tek sebep AKN siz yaptıkları paketlerin diğer firmaların internet paketlerinden çok dah

a fazla olması. Ama Türk telekom internete de 2019 yılında AKN kalkacak. Son olarak Turkcell, Dsmart ve Vodafone net de 2019 yılında AKN kalkacak, bu firmalarda her hangi bir fiyat güncellemesi yok eğer şuan bu firmalardan bir tanesi ile internet sözleşmesi imzalar iseniz anlaştığınız süre boyunca fiyat artışı ve AKN siz internet paketini kullanabileceksiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap