İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Web & SEO
  3. Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler

Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler

Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler

Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bir çok webmaster’ın hayalini kurduğu, sağlam ve düzenli gelir etmek isteyeler için vazgeçilmez bir sistem olan Google Adsense sahibi olmak o kadar kolay değil ne yazık ki; (Aylarca, yıllarda google adsense sahibi olamayan kişiler var.) Fakat bu makalemizde Google Adsense sahibi olmak için yapılması gerekenler başlığı altında, Google için olmazsa olmaz maddeleri açıklayacağız. Bir web siteniz varsa ve siteniz üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız bu makalemizi sonuna kadar okumanızı öneriyorum.

Sitenizin içeriği ve alt yapısı ne olursa olsun makalemizde anlattığımız konular Google için olmazsa olmazdır. Adsense sahibi olmak isteyen kişiler bunları sitelerine mutlaka eklemelidir. Aksi taktirde Adsense alma olasılığınız biraz daha düşer. Denemekten zarar gelmez, deneyin ve başvuru yapın. Makalemiz size yardımcı olduysa mutlaka bize yorum bırakalım.

[irp posts=”5324" name=”Google Adsense’ye Yeni Özellikler Geliyor”]

Google, Adsense sisteminde oldukça titiz davranıyor. Haksız kazanç sağlanmaması için çok ileri derecede sistemleri bulunuyor. İlk baştan söyleyelim; Google gibi çok ileri derecede gelişmiş bir dünya devini kandıramazsınız. Sitenize ASLA sahte trafik vs. yönlendirmesi yapmayın… Şimdi ise geçelim asıl konumuza ” Adsense almak için yapılması gerekenler

Sayfalarınızı Hazırlayın.

Google, Google adsense, Google adsense sahibi olmak, Adsense nasıl alınır, adsense sayfaları, adsense almak için ne yapmak gerekiyor, adsense alma yöntemleri, google adsense almak

Sitenizde mutlaka bu bölümde bahsettiğim sayfalarınızı hazırlamalısınız ve ana sayfa üzerinde 1 veya bir kaç tane bu sayfalara linkleme yapmanız gerekiyor. Bu sayfalar Google Adsense için çok ÖNEMLİDİR !

 1 – Gizlilik Politikası sayfası.

Siteniz için Gizlilik politikanızı mutlaka hazırlamanız gerekiyor ayrıca ana sayfanızın ufak bir yerinde ” Sitemize giriş yapan kullanıcılar gizlilik politikamızı kabul etmiş sayılır ” gibi veya benzeri bir ibare bulundurmanız gerekiyor. Gizlilik politikaları site içeriğine bağlı olarak değişkenlik gösterse de çoğu siteler aynı gizlilik politikasını kullanıyor. Zararı yok mu bunun ? Hayır bir zararı yok. Gizlilik politikası metninde sadece site ve mail adreslerini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz Gizlilik politikasına kendi maddelerinizi de ekleyebilirsiniz. Sizin siteniz sizin özgürlüğünüz. 🙂 Gizlilik politikanızın linkini üst menüye veya footer menüsüne eklemeyi unutmayın, önemli  bir etken. Google için olmazsa olmaz diyebiliriz. Google, Gizlilik politikası içeren siteleri sever.

2 – İletişim Sayfası.

Google adsense nasıl alınır ?

Ziyaretçileriniz veya sıkı takipçiler sizinle iletişime geçmek isteyecektir bundan ziyade sitenizde içerikten dolayı bir sorun oluştuğunda 3. şahısların sizinle iletişime geçmesi önemli bir faktördür. Google adsense sahibi olmak istiyorsanız mutlaka İletişim sayfanızı oluşturun ve Ana sayfanızda bulunan üst menü veya footer menüye eklemesini yapın. Google adsense için etkili bir yöntemdir. Sitenizde mutlaka bir iletişim sayfası bulundurun. Dediğimiz gibi denemekten zarar gelmez.

3 – Künye ve Hakkında Sayfaları

Ziyaretçileriniz veya takipçileriniz sizin hakkınızda bilgi edinmesi ve sitenin kimler tarafından yönetildiğini bilmeleri sizin yararınıza olacaktır. Bu iki sayfayı ekstradan eklemek Google’ın gözünde yükselmenize sebep olacaktır. Mutlaka künye ve hakkında sayfalarınızı hazırlayıp eklemeyi unutmayınız. Tabii ki bu sayfalar, Google için olmazsa olmazlar listesindedir. Menülerinize sayfalarınızı eklemeyi unutmayın.

4 – Sayfalar arası linklemeler.

Tüm sayfalarınızı hazırladınız ve ana sayfanıza eklediniz. Artık yapmanız gereken tek bir şey kaldı o da; hazırladığınız sayfaların içerisine diğer sayfalarınıza yönlendirme yapmak. Örneğin: İletişim sayfanızın en sonuna ” Gizlilik Politikamız ” yazısıyla gizlilik politikanıza linkleme yapın. Adsense için Mutlaka yararı olacaktır.

Google adsense nasıl alınır ?

Evet, Google adsense sahibi olmak için yapılması gerekenler konumuzun burada sonuna geldik. Makalemizde sunduğumuz maddeler sizin Adsense sahibi olmanız için mutlaka yararlı olacaktır fakat sitenizin içeriği google adsense politikalarına aykırıysa veya alıntı içerikler bulunuyorsa maalesef Google adsense sahibi olamayabilirsiniz. Google adsense sahibi olmak için sitenizin mutlaka ilk önce Google politikalarına uyumlu olmalı ve alıntı içerik bulundurmaması gerekiyor.

SONUÇ OLARAK ;

Google adsense nasıl alınır ?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap