İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 200 Bin Dolarlık Selfie

200 Bin Dolarlık Selfie

200 Bin Dolarlık Selfie

200 Bin Dolarlık Heykeli Selfie çekerken kırdı

Selfie çılgınlığı devam ediyor ve bu seferde bir sergide büyük bir soruna neden oldu! Detaylar tüm gerçekleri ile haberimizde!!


Los Angeles‘ta yer alan The 14th Factory binasında gerçekleşen kazada bir çok tarihi eser ve ünlü sanatçıların eserlerinin hasar almasına ve hatta kırılmasına sebeb oldu. Olayda genç kadın normal bir şekilde eserler ile fotoğraf çekmek isterken eserlerin üzerinde bulunduğu platformun tekine dengesini kaybederek çarpıyor. Çarpmanın ardından aynı domino gibi yıkılmaya başlayan eserler bir bir yere düştüler ve bazıları kırıldı bazıları ise ufak onarıla bilir bir şekilde hasar aldılar.

Serginin sanatçılarından Gloria Yu “Üç eserin onarılamayacak şekilde zarar gördüğünü diğer eserlerde de bazı hasarların meydana geldiğini söylerken, toplamda 200 bin dolarlık bir zararın olduğunu söyledi”

Dünyanın bir çok ülkesinde ve şehrindeki tarihi eser sergilerinde veya müzelerde selfie çekmek yasak ve hatta selfie çubuğu kullanmak dahi yasaktır. Sebebi ise basit selfie çubuğu eserlere çarpıp eserlerde kusurlara yol aça bilirler.


Olayın yaşandığı serginin güvenlik kamerasından alınan bir video:

 

Yorum Yap

Yorum Yap