İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. 11.04.2018 Fatih VPN (Güncel Versiyon)

11.04.2018 Fatih VPN (Güncel Versiyon)

11.04.2018 Fatih VPN (Güncel Versiyon)

11.04.2018 Fatih VPN (Güncel Versiyon)

Güncel ve çalışır durumda olan Fatih Ağı VPN için yazımızı okumalısınız.

Son yılların belki de en çok arama yapılan konularından bir tanesi olan Fatih ağını kullanmak ve fatih ağında yasaksız bir şekilde kullanmak için lise ve orta okul öğrencileri oldukça fazla zorlanıyorlar ve genelde paylaşım yaptığımız, aralarında bizimde paylaştığımız VPN programları kısa sürede fatih ağında fixleniyorlar yani engelleme yapılıyor. Bu sorunlar karşısında bizler sizler için sürekli yeni ve tamamen ücretsiz VPN programlarını sizler için paylaşma sunduk. Fakat muhtemelen yakın bir tarih de bu program da fix yiyecek ve kullanılmaz hale gelecek.

Yasaklı Sitelere Giriş

Erişimi engellemesiyle beraber kullanıcılar engelli sitelere, yasak sitelere yetişebilmek için alternatif erişim şekilleri arıyorlar. Yasaklı Sitelere giriş sorusu ise her insanın merak etmiş olduğu bir şey. Bende kullanıcılarının mağduriyetlerini gidermek ve internet’te özgürce gezinti yapabilmeleri için kullanabilecekleri yöntem ve araçları bir araya getirmeye çalıştım.

DNS Yasaklı Sitelere Giriş

Yasak Sitelere Iyi mi Girilir sorusuna karşılık web kullanıcılarının bu tür durumlarda ilk başvurdukları yöntem DNS Değişiklik yapma yöntemidir. Bu yöntemde servis sağlayıcımızın bizlere sunmuş olduğu IP yerine değişik bir DNS üstünden bağlantı sağlanır. DNS bir köprü vazifesi görür ve size yalnız erişim imkanı sunar. Devlet sizin kim olduğunuzu ve hangi siteye girdiğinizi rahatça bulabilir.

Yasaklı Sitelere Giriş

DNS sunucularını internette ziyaret etmek istediğimiz web sitelerinin adres defteri olarak tanımlayabiliriz. Iyi mi ki hepimizin bir ev adresi var, web sitelerinin de birer web adresi vardır (IP adresi). Bir siteyi ziyaret etmek istediğimiz vakit ilk olarak DNS sunucusuna bağlanırız, oradan sitenin IP adresini alıp siteyi açarız.

İnternet hizmeti aldığımız cep telefonu operatörleri ve evimize fiber veyahut ADSL getiren web servis sağlayıcıları, kendi DNS sunucularında yönlendirme yaparlar. Bu sunucularda bazı web sitelerinin IP adresleri yasaklı olur ve bu siteleri açmaya kalktığımızda karşımıza “ Bu site izin verilmemiştir ” yazısı çıkar. Bu şekilde bizi istediğimiz internet sayfası yerine, site engellendi sayfasına yönlendirirler.

Güncel DNS adresleri aşağıdaki resimde görünmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap